HK Kroměříž – SK Karviná 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Svěřenci trenéra Halouzky se poprvé v zápase přehoupli přes hranici dvou nastřílených branek a hned vyhráli. „Klukům jsem neustále zdůrazňoval, že pokud zopakují výkony z předešlých zápasů, a zopakují je šedesát minut, ne jen padesát nebo pětačtyřicet, tak soupeř nakonec nějaké chyby udělá a my vyhrajeme. To se dnes potvrdilo,“ podotkl trenér SK Josef Halouzka. Vyjma zápasu se Šternberkem držela Karviná ve všech ostatních zápasech krok se soupeřem, a kdyby měla k dispozici nějakého střelce typu Vladimíra Luky, měla by na svém kontě alespoň devět bodů.

„Tvrdím to samé. Ovšem to jsou jen kdyby. Láďa Luka tady není a my musíme hrát s tím, co máme k dispozici. A hráči se přesvědčili, že když budou pořád vycházet ze zodpovědné defenzivy a předvedou také něco v útoku, tak vyhrávat můžeme a budeme. Brankáře máme vynikající, ti nás podrží, teď jde jen o to jim pomoci v obraně. Z té všechno vychází,“ míní Halouzka. Karviná začala v Kroměříži skvěle. Třetí obranná dvojice Mlčák – Milch zařídila v přesilovce gól na 0:1. V prostřední části přidal Škatula, hráč Třince, ale původem z Karviné, druhý gól svého týmu, dokonce ve vlastním oslabení. V posledním dějství domácí snížili, ale Blatoň vrátil Karviné po akci Kubaly dvoubrankový náskok.

„To byl klíčový gól. Domácí v závěru totiž tlačili. Při power-play šest na tři, neboť hráli rovněž přesilovku, opět snížili, ale to už bylo třicet sekund před koncem a výsledek jsme si pohlídali,“ radoval se Halouzka. Jeho tým už výhru potřeboval jako sůl. Navíc před středečním velkým derby s Orlovou je to skvělá pozvánka pro karvinské fanoušky. V Kroměříži zahráli hosté velmi dobře, jeden gól dali z přesilovky, jeden v oslabení a jeden při normálním počtu hráčů na ledě.

„Tak se ale hraje moderní hokej, byť je to až ve druhé lize. Za těch pět let v nároďáku nebo i extralize juniorů jsem se pokaždé snažil o hokejovou modernu. Systémy s bránícím levým křídlem už jsou zastaralé, v Karviné mám výhodu, že mančaft je mladý, takže je schopný se tyto věci učit a naučit. Když jsem byl v Sareze, měl jsem k dispozici přeci jen zkušenější, třicetileté starší hráče a ty naučit moderní prvky nebylo snadné. Už měli zažité automatismy. V Karviné u mladých hráčů je to jiné, zase ale hrozí jiné věci, jako podlehnutí sebeuspokojení nebo faktu, že teď už to takhle půjde v každém zápase. V Kroměříži ale kluci perfektně plnili taktické pokyny a dočkali se odměny,“ chválil mužstvo trenér Halouzka.

V utkání mohl konečně nasadit do hry i čtvrtou útočnou lajnu, což byla také značná výpomoc. „Hráči už se nám uzdravují, hodně nám pomohl i Petr Škatula, který se vrátil z hostování v Prostějově. Když posílíme ještě o nějaké hráče z Havířova, určitě půjdeme nahoru,“ věří trenér Karviné.

Branky a nahrávky: 7. Mlčák (Milch) – 0:1, 34. Škatula – 0:2, 43. Šimek – 1:2, 44. Blatoň (Kubala) – 1:3, 60. Bahula (Šimek) – 2:3.

Karviná: Šafránek – Kytka, Fendek, Suszka, Kubala, Milch, Mlčák – Chytil, Blatoň, Vaštík – Škatula, Sabela, Dušek – Opravil, Hublík, Zakuťanský – Krayzel, Merta, Rosůlek.

Trenér: Josef Halouzka.

Další zápas hraje Karviná ve středu s Orlovou (18 hod.).