Zatím se potvrzují papírové předpoklady. Brno suverénně vládne tabulce, o druhé postupové místo do finálovky si to rozdají Opava a Karviná.

Slezan Opava – SK Karviná 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Právě duel v Opavě byl z tohoto pohledu velice důležitým. Karviná v úvodním utkání doma Opavanky konečně po x letech porazila, v odvetě ovšem těsně prohrála. Slezan je letos výrazně oslaben a také jeho výsledky dokládají spíše to, že se na výhry většinou nadře. Bohužel ani tohoto nevýrazného rozpoložení opavských hráček Karviná nevyužila a podala špatný výkon.

„Holky jakoby měly v nohách olovo. Nepoznával jsem je. Hrály fakt mizerně, ale Opava i přesto přese všechno vyhrála jen 2:1. To svědčí o tom, že kdyby naše holky podaly stejný výkon jako v Karviné, kde jsme Opavu přehráli, musely bezpodmínečně vyhrát. O to víc nás zbytečná porážka mrzí,“ kroutil hlavou manažer hokejistek Libor Navrátil. Opavanky ještě v první třetině zranily nebezpečnou Jurajdovou, která od té doby nehraje (problémy s ramenem), smazaly náskok Karviné a otočily stav. Karviná se nedostala ke své obvyklé hře, hokejistky si neplnily taktické úlohy a výsledkem byl chaos na ledové ploše. Opava se této hře přizpůsobila a trenéři na lavičkách trpěli. Vysvobozením byl konec zápasu. Branky a nahrávky: Svobodová 2 (Sládečková, Horová) – Dominika Navrátilová (Jurajdová).

SK Karviná – HC Vsetín 11:1 (2:0, 8:0, 1:1)

V dalším kole si Karviná zase spravila náladu a deklasovala slabý Vsetín. „Protože s každým soupeřem hrajeme čtyřkolově, nemůžeme si dovolit nikoho podcenit. Zápasů s těmi silnějšími, což je už nyní jasné, že to bude jen Opava a Brno, zase tolik nesehrajeme. A především ty budou rozhodovat,“ zdůraznil trenér Tomáš Výtisk po drtivé výhře nad Vsetínem. Zápas byl jednoznačně v režii Karviňanek.

Ty na rozdíl od předešlého duelu plnily trenérovy pokyny, hrály to, co se od nich vyžaduje a bylo to vidět i na výsledku. Přesto má tým stále ještě rezervy. Proti Vsetínu rozhodla druhá dvacetiminutovka. Hrálo se převážně v obranném pásmu soupeře. Zachytaly si obě gólmanky Vozníčková i Pěnčíková, Vsetín se zmohl alespoň na čestný gól. Momentálně se karvinské hokejistky potýkají s chřipkami, nachlazeními apod., takže k mistrovskému zápasu nastoupí až za týden. Proto byl také odložen zápas s Brnem.

Branky a nahrávky: Denisa Navrátilová 5, Synovcová 3, Branná 2, Vaňáková (Aniolová 3, Denisa Navrátilová 3, Branná, Sprateková, Zátopková, Hoferová) – Jasenská (Mazánková)

Výsledky 6. kola: Vsetín – Opava 2:7, Brno – Hodonín 6:0

Výsledky 7. kola: Opava – Karviná 2:1, Vsetín – Brno 1:6

Výsledky 8. kola: Hodonín – Opava 3:5, Karviná – Vsetín 11:1