SHK Hodonín – SK Karviná 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Hokejisté Karviné zakončili šňůru tří zápasů na ledě soupeřů v neděli v Hodoníně. Domácím byli podobně jako v prvním vzájemném duelu vyrovnaným soupeřem a rozhodující gól dostali zase na konci zápasu. V bouřlivé atmosféře, ve které fanoušci Hodonína povzbuzovali své mužstvo: „Baník, Baník,“ se ujali vedení karvinští mladíci. Hublíkovu střelu přetavil tečí v úvodní gól Opravil a trochu domácí zmrazil.

„Fanoušci skandovali Baník, ale mohlo to platit i na naše mužstvo, takže se nám před takovou kulisou hrálo dobře,“ pochvaloval si trenér Karviné Josef Halouzka. Hodonín se postupem času otřepal, ale Karviná hrála velmi dobře a několikrát mohla své vedení pojistit. Domácí si sice také vypracovali šance, ale nebyly tak vyložené, jaké měli hosté.

„Třeba Blatoň nebo Dušek mohli skórovat, dvě šance měl Škatula,“ vybavil si kouč Karviné. Nakonec Hodonín, který nebyl očividně ve své kůži, přeci jen srovnal a na začátku druhého dějství šel dokonce do vedení. Tím se zase ukolébal a hráli hlavně hosté. „Zhruba do 30. minuty jsme byli lepším týmem, ale dopláceli jsme na nedisciplinovanost. Časté vylučování nás stojí v oslabeních hodně sil,“ zlobil se na některé své svěřence trenér Halouzka. V početních nevýhodách sice Karvinští neinkasovali, ale zkušený celek Hodonína jim vzal hodně sil a v závěru zápasu to šlo poznat.

Blatoň v 51. minutě srovnal na 2:2, ale po individuální hrubce dali domácí gól na 3:2 a vedení už nepustili. „Sehráli jsme dobré utkání s kvalitním soupeřem. S výkonem hráčů jsme spokojeni, ale jak říkám, musíme zapracovat na disciplíně. Tam hoříme,“ upozornil hlavní trenér SK.

Branky a nahrávky: 2. Opravil (Hublík) – 0:1, 16. Sladký (Rapant) – 1:1, 23. Hoza (Kočara, Meixner) – 2:1, 51. Blatoň (Niec)– 2:2, 55. Nedbálek (Kočara) – 3:2, 58. Meixner (Sladký) – 4:2.

Rozhodčí: Buksa, vyloučení: 6:10, diváci: 1 666.

Karviná: Šafránek (Volf) – Matejka, Fendek, Suszka, Kubala, Kytka, Milch – Chytil, Blatoň, Niec – Škatula, Sabela, Dušek – Opravil, Hublík, Zakuťanský – Vaštík.

Trenér: Josef Halouzka.

Další zápas hraje Karviná ve středu se Šternberkem.