Vítězný gól havlíčskobrodského Ondráčka rozpoutal vtáboře Rebelů pochopitelné oslavy přímo na ledě. Jenže hokejisté Havlíčkova Brodu místo sdílení radosti se svými příznivci raději provokovali domácí fanoušky vkotli gesty. Tíhu prohry Havířované v hledišti neunesli a několik znich začalo na hráče házet plastové lahve. Jedna znich zasáhla obránce Jana Pavlíka do krku. Hráč se skácel kzemi a zledu ho otřeseného zvedli až po lékařském ošetření. Další láhve naštěstí svůj cíl minuly, takže kjinému zranění už nedošlo. Celý incident byl následně uveden voficiálním zápise o utkání a lze očekávat dohru u disciplinární komice.
Zástupci obou táborů viděli situaci kriticky, ale mířili slovy pokaždé do svých řad. „Vedení Panterů vychází fanouškům v kotli všemožně vstříc. Ještě jim dá dresy, a ti se pak takhle odvděčí. Je to ostuda,“ řekl jeden zhavířovských funkcionářů.
Na druhé straně se vyjadřovali kriticky na adresu svých hráčů i činovníci Havlíčkova Brodu.
„Jako bych to neříkal. Proč naši po vítězné brance zbytečně provokovali? Své fanoušky jsme měli na druhé straně stadionu, ale jako naschvál se posmívali zklamaným domácím fandům. Když jsem to viděl, tušil jsem, že se něco stane. Bylo to znaší strany zbytečné,“ řekl jeden zpříznivců Rebelů. (lp)