Ostrý start v derby utkání druhé hokejové ligy vyšel lépe domácím hokejistům HC Orlová. Po letních problémech s financováním klubu je výkon a výsledek mužstva tím správným zadostiučiněním.

 

HC Orlová – Gedos Nový Jičín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

 

Jak ale sám zkušený kouč Orlové Stanislav Sztefek podotkl, jedná se sice o skvělý start do sezony, ale z jednoho utkání a ještě k tomu na domácím ledě, lze těžko vyvozovat konkrétní závěry. „Jestli po mně chcete, abych vám řekl, na které příčce před play-off skončíme, tak to vám neřeknu,“ smál se po zápase Sztefek. „Do vyřazovacích bojů bychom se pochopitelně dostat měli. Sezona je ale dlouhá, mohou přijít nemoci, zranění, navíc žádný tým se nevyhne hernímu výpadku či ztrátě formy,“ dodal ještě. Jeho svěřenci předváděli od začátku zápasu skvělý hokej s množstvím kombinací. Na hráčích bylo vidět, že si pozitivní náladu a hlavně formu z přípravných zápasů přenesli i do sezony.

V sebevědomí jistě hrál roli i fakt, že Nový Jičín dokázali Orli v přípravě porazit. Úvodní dvě třetiny zvládli výtečně, v té poslední se podvědomě šetřili na další zápasy. „Polevení tam z naší strany bylo. Když vedete o tři góly, ztráta koncentrace se vždy dostaví,“ povznesl se nad výkon svých hráčů v poslední třetině Sztefek. Důležité pro něj je spíše to, jakým způsobem ke vstupnímu vítězství do nové sezony Orlové dolétli. „Součinnost jednotlivých formací byla dobrá. Nehaprovalo to a co je hlavní – kluci prokázali mimořádnou disciplínu. Za celý zápas jsme byli vyloučeni snad jen třikrát,“ pochvaloval si Sztefek. K tomu domácí přidali jednu branku v přesilovce, kdy se na 2:1 trefil Balajka. Vyrovnávací gól dostala Orlová v oslabení pěti proti třem, ale pak už dominovala.

Novojičínští se naposledy k náporu nadechli za pro ně nepříznivého stavu 1:3, Skaloš snížil, ale víc už rozjetí domácí soupeři nedovolili a v prestižním derby slaví zaslouženou výhru. Jako by na hráče nejisté léto nemělo pražádný dopad. „Věděli jsme, že hokej v Orlové může skončit, ale snažili jsme se jen soustředit na svou práci, nezatěžovat se tím, jelikož jsme to stejně nemohli ovlivnit,“ vysvětlil Sztefek počínání svého týmu v letním období. Přes konečné vítězství nemohl nepostřehnout, že jeden až dva hotoví hráči by se mužstvu hodili. „Vždycky je co zlepšovat. Máme nyní rozjednané hráče na střídavý start, uvidíme, jestli jednání dotáhneme do zdárného konce. Taky bychom potřebovali k Holešovi nějakého gólmana, jelikož dvojkou je mladý dorostenec Dobřanský a na něj pochopitelně zodpovědnost za výsledky nemůžeme házet,“ podotkl závěrem Stanislav Sztefek.

Branky a nahrávky: 3. Tomášek – 1:0, 17. Glabazňa (Gulda, Slabý) – 1:1, 23. Balajka (Bindač, Jaško) – 2:1, 27. Fuks (Golab, Balajka) – 3:1, 28. Skaloš (Červenka, Pokora) – 3:2, 34. Jaško (Jemelík) – 4:2, 60. Kotásek (Jaško) – 5:2. Rozhodčí: Trombík, vyloučení: 4:6, využití: 1:1, diváci: 350. Orlová: Holeš – Mintěl, Bavlšík, Tluszczik, Golab, Jemelík, Balajka – Kraft, Tomášek, Kotásek – Studený, Stránský, Fuks – Jaško, Pavlas, Bindač. Trenér: Stanislav Sztefek.