Apos Blansko – HC Orlová 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

V Blansku ukázala Orlová zase svou přívětivější hokejovou tvář. Hráči zodpovědně bránili a kromě přesilových her Blanska nepouštěli soupeře do vyložených šancí. Ten byl nucen pálit ze střední a větší vzdálenosti, ovšem Michal Holeš byl bravurní. „Michal domácí borce vychytal. Předvedl perfektní výkon, stejně jako celý tým. Musím před klukama smeknout, protože jsme konečně zahráli tak, jak si všichni představujeme. Navázali jsme na první třetinu doma s ValMezem, hráli takticky zezadu, nedělali chyby a dobře bruslili. Tentokrát jsme to zopakovali i v dalších dvou třetinách a výsledek se dostavil,“ vykládal po asi nejlepším výkonu sezony ze strany orlovského mužstva jeho trenér Petr Česlík.

Suma sumárum – Orlová hlásí návrat ke kořenům. Strategický plán pro každý zápas je jednoduchý: trpělivě si počkat na vlastní šance, bojovat a příkladně bránit. „Z obrany vše vychází. Kluci nyní už snad pochopili, že stejným způsobem budeme muset hrát i doma. Pro oko fanouška to zřejmě nebude nic moc, ale alespoń budeme bodovat,“ prohlásil nový kouč Orlů.

Dosavadní rozdíl mezi zápasy doma a venku byl hlavně v tom, že na orlovském zimáku Česlíkovi svěřenci vletěli na soupeře pokaždé s cílem přebruslit jej a přestřílet. „A to byla chyba. Nemůžeme hrát pokaždé hurá hokej, když nám nevychází. Musíme především bránit,“ míní Petr Česlík. V Blansku Orlovští znechutili domácím první třetinu, když je nepustili do jediné šance. Sami šli po půlhodině hry do vedení, které v přesilovce ještě navýšili. V dalším průběhu domácí přidali na aktivitě, ale Holeš chytal famózně. Pustil jediný gól, při domácí přesilovce. Pak mělo Blansko ještě jednu početní výhodu 5 na 3, ale Orlová se ubránila.

„S Holešovou formou jsme schopni na dva góly zápas vyhrát. Michal to dokázal v posledních zápasech a to je pro nás povzbuzení do další práce. Soutěž je nesmírně vyrovnaná, každý může porazit každého. Mezi Novým Jičínem, ValMezem a Blanskem, se kterými jsme hráli, jsem nepozoroval žádný výkonnostní rozdíl,“ upozornil Česlík. To je také důvod, proč je třeba být obezřetný i před zítřejším duelem s posledním Uničovem. „Soupeře nemůžeme podcenit, musíme hrát stejně jako v předchozích třech případech. Z obrany a proměnit čisté šance. Jinak to nejde,“ uzavřel trenér HC.

Branky a nahrávky: 30. Potočný (Stránský) – 0:1, 45. Studený (M. Sikora) – 0:2, 53. Tesař (Raška, Horáček) – 1:2.

Orlová: Holeš – Mintěl, Jemelík, Matuška, Golab, Tluszczik, Bavlšík – Galgonek, Kraft, Kotásek – Tomášek, Potočný, Stránský – Kravčík, Studený, M. Sikora.

Trenér: Petr Česlík.