HC Orlová – TJ Šternberk 6:5 (0:1, 3:3, 3:1)

Svěřenci trenéra Petra Česlíka chtěli zvítězit a rozloučit se s domácími fandy vítězstvím. V kalendářním roce 2007 to totiž bylo jejich poslední utkání na vlastním ledě. Po celou první třetinu to ovšem vypadalo na to, že zkušený tým Šternberka Orlové a jejím příznivcům předvánoční náladu zkazí. Orlovští se nemohli dostat do tempa, natož ohrozit soupeřovu svatyni, natož si vytvořit uklidňující náskok. „Hráli jsme opravdu špatně. Asi to pramenilo z velké nervozity. Puky nám odskakovaly, hráli jsme křečovitě. Čím víc mužstvo chtělo, tím více se nedařilo,“ ohlédl se za úvodní nepovedenou částí trenér Orlů Petr Česlík. Vyvrcholením nejisté hry domácích bylo vedení Šternberka, které mu ve 13. minutě zajistil Hradecký – 0:1. Gólový deficit však domácí brzy smazali.

„Nastoupili jsme úplně s jiným nasazením. Kluci se zklidnili, přiznávám, že nám hodně pomohly rychlé branky Ondry Šedivého, který se ukazuje jako vynikající posila,“ pochválil mladého hráče Petr Česlík. Po Šedivém mířil do černého ještě Stránský a zaražení hráči Šternberka byli při stavu 3:1 řádně zakabonění. Do hry zpět se dostali při přesilovce, nařízené za faul Jemelíka, kterého arbitr Venglář poslal za sekyru zezadu rovnou do kabin s trestem do konce zápasu. A Šternberk zahájil přesilovku snů, ve které dal tři góly! Gól na 3:2 jej postavil na nohy. Během dalších dvou minut pak zcela otočil jasné vedení domácích ve svůj prospěch. „Myslím, že jsme podlehli uspokojení z otočení stavu a to by se nám stávat rozhodně nemělo,“ podotkl k tomu Česlík.

Budiž to Orlovanům patřičným varováním pro zbytek soutěže. Do třetí části provedli trenéři změny v sestavě a ty pomohly. Hlavně druhá formace s nově zařazeným centrem Studeným mezi křídla Stránského a Tomáška se činila. Byla to ona, kdo režírovala obrat. Tomášek sám po skvělých kombinacích celé lajny znovu otočil skóre ve prospěch Orlové. Poté podržel spoluhráče gólman Holeš, jenž fantastickým zákrokem v protipohybu a pádu znemožnil vlastní hokejkou vyrovnání Zimovi.

Stránský pak v předposlední minutě upravil na 6:4 a soupeř už jen pár sekund před koncem korigoval. „Skvělý zápas. Bylo to velmi dramatické utkání, hráči šli za vítězstvím, věřili v obrat i po obou třetinách, příkladně bojovali. Takový hokej se musel divákům líbit,“ rozplýval se po utkání spokojený trenér Petr Česlík a dodal, že dnes si jede orlovská výprava do Přerova samozřejmě pro body.

Branky a nahrávky: 13. Hradecký (Trunda) – 0:1, 23. Šedivý (Studený) – 1:1, 28. Šedivý (Tejkl) – 2:1, 34. Stránský (Potočný) – 3:1, 35. Klimovič (Zima) – 3:2, 37. Hradecký – 3:3, 39. Kohůt (Poledna) – 3:4, 48. Tomášek (Studený) – 4:4, 51. Tomášek (Stránský) – 5:4, 59. Stránský – 6:4, 60. Fiala (Kohůt) – 6:5.

Rozhodčí: Venglář, vyloučení: 7:8, využití: 0:3, diváci: 400.

Orlová: Holeš – Mintěl, Hartmann, Balajka, Bavlšík, Jemelík, Buček, Goláb – Pavlas, Kraft, Kotásek – Tomášek, Potočný, Stránský – Šedivý, Studený, Tejkl – Kravčík.

Trenér: Petr Česlík.