Technika Brno – HC Orlová 3:3 (1:0, 2:0, 0:3)

Kouč Česlík zatím veze orlovskou loď vítězným směrem. Během pěti kol nasbíral už 10 bodů, což je o bod více, než Orlová dokázala během celé první třetiny soutěže. V tabulce postupuje jeho tým nahoru, zvedá si sebevědomí. Co nový trenér od svého postupu na trenérské křeslo změnil? „A víte, že ani nevím? To byste se musel zeptat hráčů,“ směje se dobře naladěný muž číslo 1 orlovského celku.

„Možná je to dáno tím, že lépe bruslíme. Na tréninku se bruslení hodně věnujeme a v zápase pak máme na ledě lepší pohyb než soupeř,“ podotýká už konkrétněji. Díky tomu si také v zápase dokáže Orlová vynutit převahu a fauly soupeře, nehledě na to, že protivník se jen tak lehce k ohrožení její brány nedostane. Spíš naopak. Ačkoliv po dvou třetinách by na bodový zisk Orlů v Brně nevsadil nikdo ani zlámané euro, opak byl nakonec pravdou. Orlová přitom zahájila velmi dobře a i přes inkasovaný gól z hole Mráze byla úvodních 15 minut lepší.

Druhá třetina byla, pravda, hodně nepovedená a Technika se zaslouženě ujala tříbrankového vedení, ale poslední úsek zápasu, to už byla orlovská jízda. „Inkasovali jsme smolný gól na 3:0 pět sekund před druhou přestávkou, ale ani to nás nezlomilo, čehož si u kluků hodně vážím,“ pokýval uznale hlavou Petr Česlík. Do třetí dvacetiminutovky pozměnil složení jednotlivých formací a vyplatilo se. Výtečný zápas odehrál autor dvou branek Vít Stránský a vůbec celá druhá pětka, ve které se představila i nová akvizice z Vítkovic Petr Tejkl, naposledy hájící barvy Opavy. Orlová skórovala slepenými góly, které se vešly do jedné minuty a sahala po výhře.

„Neřekl bych, že nás soupeř podcenil, na což jsme před zápasem trochu spoléhali. Spíš hrál jakousi údržbu. Vedl o tři góly a nejspíš si řekl, že vítězství má v kapse,“ zamyslel se Petr Česlík. Jeho svěřenci předvedli dvacet minut plných nasazení, dobré kolektivní hry, důrazu i bruslení. Byli lepším týmem a bod si zasloužili. Techniku, svého naprosto neoblíbeného soka, nepustili prakticky k ničemu. Hrdina Michal Holeš v bráně dochytával s křečemi, přesto vydržel až do konce. Úspěch je o to cennější, že Orlová přicestovala do Brna bez čtyř hráčů základní sestavy a se čtyřmi juniory. Navíc v prodloužení mohla vyhrát! Studený promarnil samostatný nájezd.

Jak dál pokračovat v nastoupeném trendu? „Musím hráče vyzdvihnout za plnění taktických pokynů. Tady bych viděl hlavní příčinu našeho zlepšení. Stanovenou taktiku se nám daří naplňovat, všichni se podvolují úspěchu mužstva na úkor svých individuálních kvalit, nikdo neremcá a je smířen se svou úlohou v mužstvu. A to je základ našich posledních výsledků. Je třeba vidět, jak si hráči na vlastní kůži ověřili, že je možno bodovat i za hodně nepříznivého stavu proti soupeřům, kteří jsou v tabulce nad námi. To by jim mohlo dodat sílu do dalších bojů,“ je optimistou trenér HC. Remízový bodík z jihomoravské metropole budiž tedy psychickým povzbuzením na ozdravělou duši orlovského mužstva, které se konečně zvedá do těch pater tabulky, kam svou kvalitou patří. Tedy do její horní poloviny.

Branky a nahrávky: 13. Mráz (Sedláček) – 1:0, 31. Mráz – 2:0, 40. Korotvička (Sedláček, Mráz) – 3:0, 47. Stránský (Balajka) – 3:1, 54. Stránský (Pavlas) – 3:2, 54. Kraft (Kravčík) – 3:3.

Rozhodčí: Přikryl, vyloučení: 4:6, bez využití, diváci: 150.

Orlová: Holeš – Mintěl, Jemelík, Balajka, Zimmer, Tluszczik, Bavlšík, Matuška, od 41. Trubka – Fuks, Kraft, Kotásek – Pavlas, Tejkl, Stránský – Kravčík, Studený, Dušek – Novák.

Trenér: Petr Česlík.