KLH Chomutov – HC Havířov 7:5 (1:3,3:1,3:1)

Na začátku 5. minuty vystřelil hostující Zdráhal, brankář Horčička puk vyrazil přímo na hokejku nekrytého Mikšana a ten poslal puk pod horní tyč 0:1. Ve 12. minutě dostali domácí výhodu dvou mužů v poli, když se po sobě nechali vyloučit Huhto a Varga. Při této přesilovce však dokázali domácí hráči ohrozit hostujícího gólmana jen střelami od modré čáry, se kterými si však brankář Novotný poradil. V 15. minutě byl vyloučen domácí Bombic a hosté se po 14 vteřinách dokázali prosadit, když přesilovku využil Sochorek a po přihrávce Danečka propasíroval puk zblízka mezi Horčičkovy betony – 0:2.

O minutu později opět Panteři skórovali vpřesilovce, když po přesné přihrávce od Danečka propálil domácího gólmana do levého horního rohu Rozum – 0:3. To byl pro domácí hráče i fanoušky docela šok, ale chomutovští se rozhodli nesložit zbraně a ve zbytku první třetiny si vytvořili tlak, který v 18. minutě vyvrcholil zaslouženým gólem, když se po Polodnově přihrávce trefil do odkryté brány Jíra - 1:3.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s odhodláním co nejdříve smazat náskok hostujících panterů. S plněním svého cíle začali ve 24. minutě. Z levé strany přihrál Charousek puk Bouškovi a ten z pravého kruhu prostřelil hostujícího gólmana – 2:3. Domácí povzbuzeni snížením na rozdíl jedné branky zatlačili havířovské hokejisty do jejich obraného pásma a po velkém závaru ve 28. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání, když dorazil puk za Novotného záda Malinský.

Hosté si po tomto gólu vybrali oddechový čas, ale místo uklidnění předvedl ostrý zákrok hostující Varga, který byl vyloučen na 5 min.plus do konce utkání a když byl o chvilku později vyloučen i Klimeš, domácí tentokráte přesilovou hru dvou mužů v poli již nedokázali odmítnout a v 31. minutě zakončil ukázkovou akci do poloprázdné branky Boušek – 4:3. I hosté dokázali využít další přesilovku, když se ve 36. minutě dostal k odraženému kotouči Klimeš a z pravé strany nedal Horčičkovi střelou nad lapačku šanci.

Do třetí třetiny vstoupili domácí hokejisté stejně jako do druhé a ve 43. minutě dokázali využit přesilovou hru, když na Novotného branku nahodil puk Bombic, který před brankovištěm zachytil Mikšovic a z otočky překonal Novotného – 5:4. Ve 48. minutě prostřelil Heinisch ze střední vzdálenosti hostujícího gólmana a zvýšil na 6:4. Když v 51. minutě unikl po pravém křídle Heinisch, a našel milimetrovou přihrávkou před brankou Mikšovice, který se z první trefil do skulinky mezi Novotného betony a upravil již na 7:4, bylo u výsledku utkání rozhodnuto.

Ke konci třetí třetiny měli možnost havířovští ke zkorigování pro ně nepříznivého stavu. Dostali 4x výhodu přesilové hry, z toho dvakrát 5 na 3, ale dokázali využít až tu v pořadí poslední když měli výhodu dvou mužů v poli. V poslední minutě utkání dostal na modré Sochorek přihrávku od Mikšana a propálil vše, co mu stálo v cestě 7:5.

Branky: 24. a 31. Boušek, 43. a 51. Mikšovic, 18. Jíra, 48. Heinisch, 28. Polodna - 15. a 60. Sochorek, 5. Mikšan, 17. Rozum, 36. Škoda.
Vyloučení: 9:9, navíc Malinský a Trefný 10 min. - Novotný 10 min. a Varga 5 min a do konce.