HC HAVÍŘOV – SLOVENSKO DO 20 LET 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Vprvní třetině se domácí pouze zahřívali. Nechávali mladé slovenské protihráče asi vydivočit. Reprezentanti našich východních sousedů sice hýřili aktivitou, ale domácí je kvážnějším akcím nepouštěli. Když už něco prošlo, tak si stím poradil skvěle chytající Šafránek. Ve druhé části Panteři přidali a během deseti minut rozhodli čtyřmi brankami o svém výrazném vítězství. „Pozitivem dnešního zápasu byly přesilovky. Určitě máme ještě hodně co zlepšovat při hře pět na pět. Jsme málo agresivní dopředu, dlouho nám vše trvá,“ nebyl po utkání zrovna spokojen asistent trenéra Jiří Žůrek. „Šafránek dnes zachytal výborně,“ pochválil kouč aspoň někoho.

Branky a nahrávky: 26. Mikšan (Peštuka), 35. Zdráhal (Galvas, Mikšan), 36. Lašek (Huhto), 36. Velecký (Rozum), 48. Giesel (Rozum, Galvas).

 

ŠUMPERK – HC HAVÍŘOV 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Panteři přijeli na šumperský stadion s notně poskládanou sestavou. Trenéři nechali doma například Zdráhala, Mikšana či Galvase. Na led nemohli nadále zranění Prokop, Niec a Zdeněk. Na druhou stranu už nastoupili uzdravení Varga, Sikora a Potočný. Šanci ukázat se v prvním mužstvu dostali junioři Haas, Říčka a Maruna. Nadšeně hrajícím šumperským hráčům podařilo oplatit Havířovanům nedávnou porážku. Prvoligový nováček rozhodl zápas vúvodní části, když si vytvořil náskok, a ten si až do konce udržel. „Šumperk vyhrál zcela zaslouženě, více k tomu není co říct,“ řekl po zápase stroze asistent trenéra Jiří Žůrek.

Branky a nahrávky:13. Špelda (Meluzín, Bařica), 16. Obdržálek (Čížek), 19. Meluzín (Špelda), 26. Ohnutek (Martiník), 41. Ohnutek (Ondráček) – 2. Sikora (Kováč), 24. Potočný (Sikora), 57. Haas (Peštuka, Zientek).

ŽILINA – HC HAVÍŘOV 2:3 (0:0,1:1,1:2)

Den po šumperské porážce už hráli Panteři opět vsilnějším složení. Od začátku byl lepší domácí extraligový tým, ale spřibývajícím časem se hra zcela vyrovnala. Na vedoucí gól Žiliny odpověděl ještě ve druhé třetině Varga. Vzávěrečné části skóre otočil Potočný a třetí branku přidal Novák. Posledně jmenovaný je na zkoušce ve Vítkovicích a byl na zápas zapůjčen s ohledem na možnost jeho působení vhavířovském dresu. „V dnešním zápase jsme nezačali dobře. Od druhé třetiny se to ale zlepšilo a díky bojovnosti jsme nakonec vyhráli,“ konstatoval po návratu Jiří Žůrek.

Branky a nahrávky: 34. Koleda (Michal Melichárek), 53. Fejkl (Hindoš, Anton Čavrk) – 37. Varga (Kováč), 50. Potočný (Zdráhal, Mikšan), 53. Novák (Klimeš).

Dnes (14. 8.) je na pořadu odveta souboje sextraligovou Žilinou. Panteři je přivítají na svém stadionu od 17 hodin.