HC Havířov – HC Rebel Havlíčkův Brod 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Havířovští Panteři vstoupili do utkání svelkou vervou. Již ve třetí minutě se dostali do vedení zásluhou Veleckého. Následně byl po faulu vyloučen havlíčkobrodský Borovanský a Panterům se podařilo využít přesilovou hru vstřelením dalšího rychlého gólu. Autorem branky byl Škoda. Již všesté minutě se Rebelové pokusili skórovat, ale Valent se nenechal překvapit. Vdalších okamžicích domácí Panteři vyslali na Nerudu několik nepříjemných střel, které gólman pochytal nebo šly těsně nad. Během následujících deseti minut došlo kvyloučení hráčů na obou stranách, ale žádnému ztýmů se nepodařilo využít své přesilovky. Následovalo mnoho šancí na obou stranách, ale brankáři se ničeho nezalekli a střely skvěle pochytali. Ke konci sedmnácté minuty přihrává po závaru v havlíčkobrodské třetině Vala na Laška. Ten pokračuje v přihrávce na Veleckého, který puk umísťuje bez problému do Nerudovy branky. Vposledních minutách první třetiny měli domácí ještě několik šancí ke zvýšení skóre, ale Neruda zachytal výborně.

Hosté dohrávali vúvodu druhé části přesilovou hru, kterou ale nedokázali využít. Vsedmadvacáté minutě se dostal po přihrávce Danečka k sólovému úniku Mikšan, kterému se i přes hostující obránce podařilo prostřelit Nerudu. Poté měli tři šance za sebou hosté, ale výborného Valenta a domácí obranu nedokázali překonat. Následovalo několik střel na Nerudovu branku, které však nebyly dostatečně přesné. Vdalších minutách následovalo ještě několik nepřesných pokusů obou týmů, než se domácím vtřicáté sedmé minutě podařilo opět skórovat. Po závaru před brankou hostů propálil Nerudu Mikšan. Vdevětatřicáté minutě byl již podruhé vyloučen domácí Novák. Hosté se opět dostali do přesilovky, kterou se ve čtyřicáté minutě pokusil využít Borovanský, ale trefil jen Valentovu připravenou lapačku. Již půl minuty poté se Panterům opět daří zvýšit své skóre, když ve vlastním oslabení vybojovali puk v rohu útočné třetiny. Vala přihrál Škodovi, který si sám najel před branku a bekhendem zavěsil puk do sítě. Po druhé třetině Panteři vedli již se šestibrankovým náskokem.

I poslední třetinu dohrávali hosté vpřesile, avšak snovým brankářem. Neruda se nechal vystřídat Suchanem. Snížit skóre ještě vpřesilovce se pokusil havlíčkobrodský Šulc, ale jeho tvrdou střelu od modré domácí brankář chytá. Ve třiačtyřicáté minutě musel po Zdráhalově vyjetí z rohu před vlastním brankářem zatáhnout za záchranou brzdu Jelínek, který ale dostal dvouminutový trest za podražení. Vdalší minutě se daří havířovským opět využít svou přesilovku. Sedmou branku Havířova střelili Panteři po kombinaci Veleckého a Valy, když byl před brankou úplně volný Lašek, který střelou zápěstím překonal Suchana. Již o dvě minuty později nemohli Rebelové tlak Panterů překousnout. Hrubě fauloval Šulc, který dostal trest 2+10 minut. Vposledních deseti minutách hry bylo několik šancí na obou stranách, ale žádnému ztýmů se nepodařilo vstřelit branku. Zbylých pár vteřin už domácí sehráli exhibičně a vychutnávali si aplaus spokojeného publika.

Branky: 3. a 17. Velecký, 4. a 40. Škoda, 27. a 37. Mikšan, 44. Lašek

Vyloučení: 6:6 (navíc Šulc 10 min. – z Havl. Brod)

Využití: 2:0

Oslabení: 1:0

Diváci: 1067