Od pondělí vede havířovský celek osmačtyřicetiletý Jiří Režnar. Ten není v Havířově nováčkem a zdejší hokejové prostředí dobře zná. V sezoně 2005/2006 vybojoval s Pantery třetí místo, což je doposud největší úspěch týmu v první lize. Na lavičce stál i v extraligových zápasech v letech 1999 až 2001.

„Pokusíme se navázat na předloňskou sezonu. Mužstvo je v Havířově kvalitní, ale kluci si musí uvědomit, že je třeba tvrdě pracovat,“ řekl Režnar.
Vedení tímto krokem reagovalo na neuspokojivé výkony i výsledky. Papírové předpoklady totiž hovořily o tom, že mají Havířované hrát minimálně na třetím místě východní skupiny. Tato pozice se jim však vzdalovala a hlavně nevýrazné výkony odrazovaly stále větší počet diváků. Odvolání Aloise Chlustiny bylo vyústěním neuspokojivé situace.

„Od této výměny se slibujeme impuls v podobě zlepšení herního projevu mužstva, postup do vyšších pater tabulky a návratu fanoušků do hlediště. Nový trenér většinu hráčů zná a věřím, že zavede do kádru mimo hokejového umění i disciplínu a systém. Smlouvu u nás podepsal do konce sezony 2008/2009,“ zdůvodnil opětovné angažování Režnara manažer Zdeněk Dobeš.

Jiří Režnar odešel z Havířova po vzájemné dohodě v průběhu minulé sezony. Týmu se v té době nedařilo podle představ vedení i fanoušků, ale Režnar měl přesto plnou důvěru. O uvolnění požádal sám, jelikož si chtěl ve složité situaci od hokeje údajně odpočinout. K tomu nakonec nedošlo a po několika dnech už vedl na lavičce ambiciózní Mladou Boleslav. Naposledy trénoval juniorku Opavy, kterou vedl až do minulého týdne.

Nyní se vrací do Havířova v roli spasitele. Ví se o něm, že má co nabídnout. Přirozená autorita a znalost prostředí by mu měly v jeho vizi dovést Pantery k lepším výkonům určitě pomoci.

První mistrovský zápas povede dnes od 17.30 hodin proti Medvědům z Berouna. Ti jsou na tom momentálně ve skupině západ úplně nejhůř. Nasbírali totiž pouze třiadvacet bodů a vysněné play-off se mu nezadržitelně vzdaluje.

Přes celkové nelichotivé postavení mají s Havířovem kladnou bilanci, když domácí zápas vyhráli s přehledem v poměru 4:0. Panteři tedy mají svému dnešnímu soupeři co oplácet. Trenér nemůže nadále počítat se zraněným obráncem Prokopem a nemocným útočníkem Valou.