HC Havířov – HC Olomouc 3:5 (1:3,1:0,1:2)

Domácí udeřili hned ze své první šance. Hulvova střela se odrazila od zadního mantinelu přesně kVeleckému, pro kterého nebylo problém zasunout kotouč do odkryté branky. Poté však dostal Varga první trest za podražení a hostům se povedlo rychle vyrovnat. Po chybné rozehrávce se na Novotného řítili tři hráči a Brančík pohodlně vyrovnal. Domácí mohli opět strhnout vedení na svou stranu vminutové přesilovce pět na tři, ale kromě tvrdé rány Rozuma si nevypracovali větší příležitost a tuto šanci prováhali. Jakmile se hosté dostali do plného počtu, hned skórovali. První šanci ještě Ministr neproměnil, když mu vsólovém úniku perfektním zákrokem vypíchl kotouč Varga. Ovšem za deset vteřin už Novotný kapituloval. Ránu Vrdlovce ještě stihl vyrazit, ale odražený kotouč si dojel Meidl a trefil bez problémů odkrytou branku – 1:2. Ve 14. minutě předvedl výborný zákrok opět Novotný, který vychytal Čuříka, ale ztratil při zákroku hůl, kotouč se dostal mezi kruhy kTomáši Sršňovi, který domácího gólmana prostřelil. Ten bez hokejky neměl moc šancí zasáhnout a po této brance přepustil své místo Valentovi. Domácí srazil třetí gól na kolena a Kohouti se dostávali do obrovských šancí. Nejprve spálil šanci Čuřík, poté Bordowski vobrovské šanci trefil tyč. Vdalší stoprocentní šanci se objevil Sršeň a domácí vtu chvíli mohli děkovat pouze nemohoucnosti hostujících střelců.

Ve 26. minutě se dočkali Panteři snížení. Obrana Kohoutů chybovala, kotouč na modré čáře zachytil Galvas, jeho pokus ještě stihl Sedlář vyrazit, ale na pohotovou dorážku Veleckého už byl krátký – 2:3. Také domácí obrana se nevyvarovala chyb a po jedné znich mohl zvýšit Čuřík, ale nemířil přesně. O chvíli později mohl zkompletovat hattrick Velecký, ale Sedlář byl opět na svém místě. O pár vteřin později předvedli hosté pěknou kombinaci, na jejímž konci byla perfektní přihrávka Bouze na úplně volného Ministra, který však nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče. Ve 38. minutě nabral ve středním pásmu rychlost Škoda, zkusil překvapit Sedláře zpoza modré čáry a málem se mu to povedlo. Gólman Kohoutů ale stihl kotouč nadvakrát zachytit.

Do poslední třetiny vstoupili domácí se snahou o vyrovnání, aktivitou oplýval především Velecký, který pořádně zatápěl hostující obraně, ale hattrick zkompletovat nestihl. Ve 45. minutě hráli domácí voslabení. Jeho první minutu přežili bez větších problémů, pak se však dostal ke kotouči Ministr a střelou zápěstím trefil tyč! Za další minutu však už hosté svůj náskok pojistili. Ministr vybídl zpoza branky ke skórování Bouze a ten se nemýlil – 2:4. Panteři mohli odpovědět vzápětí, ale Hulva ve velké šanci trefil pouze tyč. V51. minutě dostal menší trest za sekání Bordowski a po pádu Zdráhala byl následně dost přísně vyloučen i Vyrůbalík. Domácí se ovšem ve dvojnásobné přesilovce neprosadili. Těsně po jejím skončení však dokázali přece jen snížit. To když Galvas našel perfektním pasem u vzdálenější tyče úplně samotného Rozuma, který bez problémů trefil odkrytou branku – 3:4. Vzávěru se domácí pokusili o power-play, ale stejně jako vminulém utkání proti Kometě inkasovali těsně před koncem zhole Ministra.

Branky: 2. a 26. Velecký, 54. Rozum - 4. Brančík, 10. V. Meidl, 14. Sršeň, 49. Bouz, 60. Ministr.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 0:1.
Diváci: 999.