Hokejisté HC Havířov Panthers dokázali ve středu porazit na domácím ledě Jestřáby z Prostějova a dnes nastoupí v rámci 32. kola proti Sareze Ostrava.
Tímto derby uzavřou havířovští hokejisté zápasy v letošním roce. Na závěr roku můžou natáhnout svoji úspěšnou sérii na čtyři výhry v řadě.

V posledním zápase splnili Havířované povinnost, když si poradili s předposledním Prostějovem. Nebyl to však vůbec jednoduchý a už vůbec ne jednoznačný zápas. Hosté se předvedli jako tým, který se nehodlá se svým postavením v tabulce smířit. Jestřábi dokonce v Havířově dvakrát vedli a měli i další šance. Jenže Panteři dokázali pokaždé v pravou chvíli skórovat. Hodně důležité bylo vyrovnání Hulvy v poslední minutě první třetiny, stejně jako gól na 3:2, který dal Velecký parádním blafákem v oslabení.

Dnes je čeká mnohem těžší soupeř. Ostravská Sareza zažívá velmi úspěšnou sezonu. Podává dobré výkony, které přinášejí pravidelný přísun bodů. Těch mají na třetím místě tabulky o sedm víc, než havířovský celek. Jak se zdá, jejich sílu výrazně ovlivňuje přítomnost posil z extraligových Vítkovic. S hokejisty tohoto týmu v sestavě porazili výrazně i nejlepší celek 1. ligy z Chomutova. A naopak. V posledním kole jeli na Vysočinu bez posil a od Jihlavy dostali výprask v poměru 9:3.

Trenér Havířova by měl mít dnes k dispozici kompletní kádr. Ve vzájemných soubojích je prozatím úspěšnější Havířov, který doma vyhrál v poměru 5:2, když dokázal otočit nepříznivé skóre. V Ostravě byli úspěšnější hráči Sarezy, ale ti vyhráli 4:3 až v prodloužení.