HC HAVÍŘOV PANTHERS - HOKEJ ŠUMPERK 6:3 (0:2, 0:1, 6:0)

Mezi tyče se postavil v domácí brance Marek Novotný. Jeho spoluhráči mu asi jeho pozici záviděli a na ledě většinou stáli také. Pravděpodobně soupeře podcenili a předvedli velmi špatný výkon bez pohybu a nasazení. Prvoligový nováček naopak ukazoval, že vůbec není špatným týmem. Panteři mohli být rádi, když po první části prohrávali jen 0:2.

V kabině Havířova muselo být pěkně dusno. Od druhé třetiny se totiž přístup hráčů rapidně změnil. Najednou Havířované vyhrávali osobní souboje, bojovali a hosté byli v defenzívě. Jenže všechny šance vychytal skvěle chytající Betinec. V době narůstajícího tlaku domácích dostal Novotný branku od mantinelu, za kterou se musel pořádně červenat. Šumperk vedl 0:3 a vše nasvědčovalo tomu, že kráčí k jasné výhře.

Jenže poslední třetina se proměnila nečekaně v domácí exhibici. Nevídanou kanonádu odstartoval už po 26 sekundách prvním gólem Mikšan. O tři minuty později snížil na rozdíl jediné branky Klimeš a vyrovnání se domácí příznivci dočkali osm minut před koncem. V 58. minutě dokonal obrat Škoda a Zdráhal v power-play hostů pečetil výhru pátým gólem do prázdné branky. Konečnou podobu dal výsledku těsně před koncem Seman – 6:3.

„Mysleli jsme si, že si budeme kazit hlasivky až v sezoně, ale jak je vidět, museli jsme začít už i v přípravácích. Před poslední třetinou jsme museli nahlas hráčům v šatně zdůraznit, že je třeba hrát pořádný hokej. Přestože máme sedm zraněných, není to omluva pro porážku od nováčka soutěže,“ řekl po zápase havířovský trenér Alois Chlustina.

Dnes (6. 8.) čeká Pantery další přípravné utkání. Od 17 hodin přivítají na domácím ledě reprezentační výběr Slovenska do 20 let. Ten by měl u našich východních sousedů hrát v nadcházející sezoně nejvyšší ligovou soutěž.

Branky a nahrávky: 41. Mikšan (Zdráhal), 44. Klimeš (Mikšan), 52. Giesel (Velecký, Gavlas), 58. Škoda (Haas, Seman), 60. Zdráhal (Mikšan), 60. Seman (Škoda, Haas) - 11. Ohnutek (Stejskal), 20. Antonovič (Bednářek, Meluzín), 28. Stejskal (Ohnutek).
Vyloučení 5:10, rozhodčí: Havlík – Poruba, Mikler. Diváků: 356.

Havířov: Novotný – Zientek, Galvas, Klimeš, Krisl, Huhto, Peštuka, Rejzek – Haas, Škoda, Zdráhal, Mikšan, Seman, Lazorišák, Kováč, Rozum, Giesel, Velecký.