Do zápasu v Olomouci nepustilo zranění kyčle havířovského obránce Jakuba Laška. Na druhou stranu už vypršel disciplinární trest obránci Michalu Novákovi a navíc nastoupila v havířovském dresu poprvé nová akvizice, vítkovický útočník Martin Bartoš.

Ještě v půlce zápasu to na vysokou porážku vůbec nevypadalo. Přesně ve 30. minutě totiž vyrovnal v přesilovce Peštuka na 1:1. Jenže domácí z dalších dvou početních výhod utekli na rozdíl dvou branek, který v závěru dokázali zvýraznit až na konečných 5:1. Oba týmy nehrály nijak nečistě nebo záludně, ale přesto byly neuvěřitelně často v oslabení. Sudí udělil ve druhé části, která prakticky rozhodla o vítězství Hanáků, čtrnáct trestů.

„V souboji druhého s třetím se dnes čekal lepší hokej, než více než dva a půl tisícovky diváků vidělo. Ale velkou zásluhu na tom měl hlavní sudí Hribik,“ shodli se po zápase oba trenéři, havířovský Chlustina i olomoucký Fiala.

V havířovském dresu už se neobjeví Ota Lazorišák, kterému bylo umožněno hostování do konce sezony v celku Šumperka. „Ota zde může zlepšit svoji sportovní výkonnost. Za současné situace by u nás nenašel místo v základní sestavě Panterů, kde počítáme více s nasazením mladších hráčů, třeba z juniorky. Po sezoně je ale pravděpodobné, že se Ota vrátí a po větší zápasové zátěži v dresu Šumperku naváže na své lepší výkony,“ odůvodnil uvolnění trenér Alois Chlustina.

Dnes přivítají Panteři celek Třebíče, se kterou nemají zrovna lichotivou bilanci. Po dobrém začátku by si rádi spravili chuť po první prohře. Samozřejmě chtějí začít vylepšovat bilanci s Horáckou Slavií. Minulou sezonu s ní Havířované uhráli pouze bod při porážce 1:2 v prodloužení a další tři utkání prohráli v řádné hrací době, což není zrovna dobrá vizitka. Zápas začne tradičně od 17.30 hodin a Havířov se může při plném bodovém zisku udržet v kontaktu se špicí tabulky.