„Bez ohledu na výsledek zápasu byla k dnešnímu dni ukončena spolupráce s hlavním trenérem Havířova Aloisem Chlustinou. Již delší dobu jsem nebyl spokojen s výsledky prvního mužstva, přesto jsem ještě dal panu Chlustinovi šanci. Došlo i k několika změnám v kádru, ale výsledky, které mužstvo nadále předvádí, nejsou dobré. I když se s trenérem rozcházíme, jeho snaha pracovat pro klub se mu nedá upřít. Ovšem nepřináší to ovoce klubu, který si takové výsledky nemůže dovolit. Chtěl bych mu za jeho dosavadní práci poděkovat a popřát v dalším působišti hodně štěstí,“ řekl prezident HC Havířov Panthers Jan Strmeň.

Dnešní zápas v Chomutově povedou Pantery dosavadní asistent Jirka Žůrek s jednatelem společnosti Petrem Foltou. Navíc pod dohledem manažera Zdeňka Dobeše. „Otázka hlavního kouče je v jednání. Vybráno samozřejmě máme, ale jméno oznámíme počátkem příštího týdne, až bude vše zdárně dotaženo,“ vysvětlil situaci Strmeň.

Proti Mostu odehráli havířovští hokejisté nejhorší zápas sezony. Od začátku se přitom zdálo, že hosté nebudou dělat Havířovu větší problémy. Hned v první minutě se trefil Mikšan a diváci si mysleli, že je zápas jen otázkou skóre. Tomu s největší pravděpodobností podlehli i hráči, kteří si asi mysleli, že vítězství už jim spadlo do klína samo. Vypadli z tempa a už se nedokázali do zápasu dostat zpět. Most vycítil šanci, převzal otěže zápasu do svých rukou a skóre otočil. Na domácí padla deka a přestalo se jim dařit prakticky vše. Dokázali sice vyrovnat, ale Severočeši dokázali ve druhé části vstřelit dva góly, které zápas zlomily.

Havířovští hráči se sice snažili, ale očividně se jim lepila na hole nervozita. V týmu se nenašel nikdo, kdo by se pokusil zvednout prapor. Osobní souboje jako by pro Pantery neexistovaly. O mnohém svědčí fakt, že za šedesát minut byli vyloučení pouze dva Havířované. To bývá většinou chvályhodné, když hráči projevují herní kázeň a neoslabují zbytečně tým, ale když se nedaří, tak by asi někdo přitvrdit měl. Takto se diváci oprávněně zlobili, protože výkon byl na první pohled zcela odevzdaný.

Dnes čeká Pantery jeden z nejlepších celků celé soutěže. Tým Chomutova nasbíral v dosavadním průběhu 66 bodů a je zcela nejlepším celkem celé první ligy. První vzájemný duel dokázali Severočeši v Havířově vyhrát hrozivým poměrem 9:4. Havířovský tým zostudili před domácím publikem, když jejich kotel tleskal jejich akcím a vyvolával desítku. I z tohoto pohledu je Chomutov jasným favoritem a každý získaný bod by se rovnal obrovskému překvapení, ne–li přímo zázraku.

Trenéři nemůžou počítat s obráncem Prokopem, který má problémy s ramenem a útočníkem Valou. „V utkání v Mladé Boleslavi se po jednom se střetů u mantinelu obnovilo Petrovi zranění, se kterým laboroval na začátku sezony. Nyní má nařízen klidový režim a hrát nebude. My se budeme samozřejmě snažit o to, aby se vrátil co nejdříve na led. Co se týká Valy, ten bere antibiotika a nevíme přesně, kdy se zapojí do hry,“ řekl manažer Panterů Zdeněk Dobeš, který odmítá, že by havířovští hokejisté jeli do Chomutova v roli předem poraženého týmu. „Každý zápas začíná od stavu 0:0 a my každopádně jedeme na sever Čech s úmyslem urvat na ledě favorita nějaký bodík,“ dodal.