Panteři nezačali druhou polovinu základní části první hokejové ligy vůbec dobře. Ačkoli do ní vstupovali po třech vítězných utkáních sebevědomě, prohráli doma s Hradcem Králové a pak podlehli podle očekávání i Mladé Boleslavi. V obou případech jako by jim došly síly v závěrečné části.

Hradec i Boleslav totiž o osudu rozhodly v posledním dějství. Východočeši si v Havířově pojistili náskok, který s přehledem uhlídali. Mladoboleslavští naopak třemi brankami dokázali otočit skóre a zabránit obrovskému překvapení. Havířované totiž hráli proti favoritovi velmi dobře a ještě ve 37. minutě vedli o dvě branky. Jenže pak soupeř snížil a v závěrečném dějství dokonal obrat třemi přesnými zásahy.

Útočná hra havířovským hokejistům celkem šla, ale hráči si plnili špatně obranné povinnosti, čehož soupeři dokázali využít. „Máme v obranné hře velké, velké problémy. Nemůžeme pořád spoléhat na Valenta, že nám to vždy vychytá. Musíme na tom zapracovat,“ nešetřil kritikou obranné fáze svých svěřenců havířovský asistent trenéra Jiří Žůrek.

V dresu Havířova nastupuje po krátké anabázi v ostravské Sareze Marek Sikora. Místo něj se opačným směrem vrátil Lukáš Bokroš, s jehož službami se po měsíci museli Panteři rozloučit.

Dnes čeká Pantery domácí duel s Mostem. Na severu Čech dokázali Havířované vyhrát 5:2, když předvedli strhující závěr zápasu, ve kterém během posledních dvou minut hned třikrát skórovali. Stejný výsledek by jim přišel dnes náramně vhod. Třetí Sareza už má náskok sedmi bodů a na druhé straně už se hodně dotáhla pátá Třebíč.