Havířovští hokejisté zaznamenali v 1. lize další porážku. V Třebíči Panteři dvakrát vedli a byli aktivní, ale nakonec odjeli bez bodu.
Jako první se do šance dostali domácí, ale trefili jen tyč. Skóre otevřel v 11. minutě Seman. Třebíč v přesilovce vyrovnala a na začátku druhé třetiny znovu trefila tyč. Ve 23. minutě poslal Havířov do vedení Zdráhal.

Po tomto gólu měli hosté trvalou převahu, ale tu nedokázali vyjádřit gólově. Aktivnější hosté si lámali zuby na vynikajícím brankáři Nedvídkovi. Horácká Slavia trefila ještě jednou tyč, ale ve 46. minutě se dostala poprvé do vedení, když Dolníček potrestal nedůraznost hostující obrany a dorazil puk za Valentova záda – 3:2.

Až do konce zápasu měli Panteři více ze hry, ale proti domácímu brankáři recept na překonání už nenašli. Nepomohla jim k tomu ani minutová power-play, takže Havířované odjížděli domů opět s prázdnou.

Dnes by měli přetrhnout nepříjemnou sérii domácích proher. V zápase s Jihlavou k tomu budou mít dobrou příležitost, protože hokejisté z Vysočiny v této sezoně nepatří k tomu lepšímu ze startovního pole.

V dresu Havířova se dnes poprvé objeví útočník Lukáš Bokroš. Ten přichází prozatím na měsíční angažmá. O šikovného hráče Sarezy Ostrava měl havířovský klub zájem již delší dobu, ale až nyní se kluby dohodly na výměně za Marka Sikoru.

Dvaadvacetiletý slovenský útočník, odchovanec Trenčína, prošel extraligou našich východních sousedů. Loni v dresu Sarezy nastřádal za sezonu pětadvacet kanadských bodů a objevil se i v šesti zápasech české extraligy v dresu Zlína. „Od tohoto kroku si slibujeme možný oživovací impuls směrem k mužstvu. Na konci měsíčního hostování se tato situace vzhledem k prospěšnosti obou stran vyhodnotí a zaujmeme stanovisko, co dále,“ přiblížil výměnu hráčů havířovský manažer Zdeněk Dobeš.