„Naposledy jsme tady prohráli, když nás domácí chodili napadat hluboko do našeho pásma, takže jsme už věděli, co nás čeká. Vzali jsme to zodpovědně, útočníci se vraceli vypomáhat obraně, abychom mohli přesně rozehrát a byl to úplně jiný zápas," popisoval hrající trenér Karviné Lumír Rosůlek.

Jeho tým vedl už 3:0, na startu třetí části sice vypadl trochu z role a domácí snížili během chvilky na rozdíl pouhého gólu, ale pak už se zase vrátili ke koncentrovanému výkonu. „Kluci si začali myslet, že se jim už nemůže nic stát a soupeř během minuty snížil na 2:3. Aspoň je vidět, že si nemůžeme dovolit vypadnout z role byť jen na minutu, protože se to nevyplácí," varoval hráče pro zbytek sezony Rosůlek.

Karviná už pak zápas dohrála, přidala dvě branky a stále může pomýšlet na první místo. „Soustředíme se ale hlavně na to, abychom skončili do druhého místa. Tím pádem bychom šli rovnou do semifinále play-off. Opava si to už asi nenechá ujít. My potřebujeme především porazit doma béčko Hradce, kerému máme co vracet. Pak bude náš cíl splněn," zakončil Lumír Rosůlek.

Lokomotiva Česká Třebová – HbK Karviná 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 33. M. Švec (Voleský, Š. Švec), 33. Hynek – 2. Luka (Pala), 15. Luka (L. Rosůlek), 27. L. Rosůlek (Luka), 35. Luka (L. Rosůlek), 40. L. Rosůlek (Pala).

Karviná: Klepač – Deutsch, Pilch, Zaremba, M. Vašek, Růžička, Tomiczek – J. Rosůlek, Konečný, Kubica – L. Rosůlek, Pala, Luka – Pietrasz, Farský, Kozma – Pacas. Trenér: L. Rosůlek.