Domácí potřebovali ve čtyřčlenné tabulce dotáhnout dva soupeře před sebou, ale hlavně zase odskočit poslednímu Hradci Králové, který je v minulém kole už bodově dohnal. Poslední místo je totiž přímo sestupové, zatímco to předposlední znamená baráž.

Po poslední porážce od Letohradu reagovali Karvinští střídáním stráží na trenérské židli. Hrající kouč Lumír Rosůlek přenechal tento post dvojici Martin Pala starší – Petr Zachar, aby se mohl koncentrovat jen na hru a zjevně udělal dobře. Proti Kovu dal tři góly a na dva nahrál. Lukova řada s Rosůlkem a Szotkowskim představovala pro Pražany největší nebezpečí.

Domácí podali soustředěný výkon. První třetinu sice prohráli, ale podařenou druhou částí nakročili ke třem bodům. „Takovou třetinu jsme letos snad neměli," pousmál se trenér Martin Pala starší nad vyhranou periodou v poměru 4:0.

Vyzdvihl bojovnost svého týmu. „Kluci si ověřili, že když do toho dají srdíčko, lze uspět. Jinak se extraliga hrát nedá. Lumíru Rosůlkovi jeho staronová pozice vyloženě sedla, velkou oporou nám byl i gólman Smolka. Mužstvo zaslouží obrovskou pochvalu za poctivý a obětavý výkon," uznal Pala.

Karvinští se vítězstvím nad Kovem dostali o bod před Hradec. „Vrátili jsme Kovu porážku, ale teď nás čeká klíčový zápas celé sezony. Potřebujeme Hradec porazit. Když to zvládneme za tři body, sestoupí přímo soupeř. Musíme to zvládnout," burcuje karvinské hráče Martin Pala starší.

Klíčový zápas celé sezony se hraje v sobotu od 15 hodin na hřišti SPŠ v Karviné.

HbK Karviná – Kovo Praha 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Szotkowski (L. Rosůlek, Luka), 24. L. Rosůlek (Luka, Szotkowski), 26. L. Rosůlek (Szotkowski, Luka), 28. Luka (Szotkowski, L. Rosůlek), 42. Pořízek (Luka, Růžička), 45. L. Rosůlek (Pilch, Szotkowski) – 6. Košely (Svoboda), 38. Košely (Franěk). Rozhodčí: Zbořil a Nezbeda. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 52.

Karviná: Smolka – Pilch, Růžička, Tomiczek, Zaremba, M. Vašek, Heczko – L. Rosůlek, Luka, Szotkowski – J. Rosůlek, Pořízek, Kubica – Farský, Pacas, Pala ml. – Diviš, Orság, Řehůřek. Trenéři: Pala st. a Zachar.