„Takhle se hrát nedá. Na tréninku obranu pilujeme, ale kluci jsou nějak mimo. Příště to zkusíme i doma ze zajištěné obrany. Budeme hrát tak, jako obvykle venku. Musíme se už chytnout," potvrdil trenér HbK Martin Pala, že jeho svěřenci potřebují slušný výsledek. A nejlépe dva.

HbK Karviná – Testa Letohrad 6:5 sn (3:2, 0:2, 2:1 – 0:0)

Karvinští v utkání s Letohradem neustále vedli, ale soupeř prokázal morální kvality a ani za nic se nevzdal. „Vždycky se na nás dotáhl. Šest minut před koncem se dostal do vedení o dvě branky, takže jsme rádi aspoň za ty dva body," přiznal trenér Pala.

Obrana byla v tomto utkání tragická, ale naštěstí to hráčům v útoku šlo velmi svižně. V nájezdech se pak blýskl D. Vašek, přestože ani on nezažil ideální víkend. Rozhodující nájezd proměnil Jan Diviš, hrající teprve druhé utkání mezi karvinskými muži.

Branky a nahrávky: 6. Wróbel (Konečný, M. Vašek), 9. Konečný (Wróbel), 15. A. Pilch (Konečný, Wróbel), 39. Kurz, 43. Pietrasz (Kurz), nájezd Diviš – 6. Kormunda (Grund, Halbrštát), 11. Kormunda (Lux), 22. Minařík (Forman), 22. Lux, 34. Kormunda (Urban). Rozhodčí: Kubičík, Olesz. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 118.

HbK Karviná – Toptrans Jihlava 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)

Jihlava v minulém utkání deklasovala Hradec Králové 6:1 a navlas stejný výsledek zopakovala v Karviné. „Ukázala se jako vyspělý, zkušený protivník. Těch zkušených borců má v sestavě víc než my a bylo to znát," souhlasil Pala se zaslouženým vítězstvím hostů.

Branky a nahrávky: 21. M. Vašek (Wróbel, Kurz) – 6. Smutný (Fiala, Jobák), 7. Smutný (Jobák), 17. Střecha (Danko), 20. Střecha (Píbil), 20. Matějka, 38. Střecha (Danko). Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 67.