„Chtěli jsme vytěžit šest bodů, abychom se přiblížili vedoucímu béčku Hradce, které navíc v obou zápasech zaváhalo, ale nevyužili jsme toho," zalitoval nejzkušenější hráč karvinské sestavy Martin Kurz.

Karvinští byli posíleni o karvinské hokejisty Luku, Blatoně a Deutsche, zahráli si také Wróbel s Konečným, kteří mají extraligové zkušenosti. Sestava je tedy víc než kvalitní. „Naší snahou je pořád vydobýt si co nejlepší pozici pro play-off. V něm se rozhodne," dodal Kurz.

Lokomotiva Česká Třebová – HbK Karviná 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Na půdě České Třebové doplatili hosté na řadu vyloučení. Rozhodčí Karviné zrovna nepřáli, jako třeba u prvního gólu, kdy neodpískali sevření míčku rukou domácím hráčem, ale na to se nechtěli hosté vymlouvat. „Sedm vyloučení je hodně. Zvlášť, když soupeř využil tři přesilovky," poznamenal Kurz.

Domácí přitom skórovali hlavně po chybách karvinských hráčů, kteří třeba nevyhodili míček. O žádný tlak a uzamčení Karviné před bránu se nejednalo. Za stavu 5:4 to hosté ještě zkusili, sami vytvořili na soupeřovu branku tlak, ale do prázdné brány inkasovali rozhodující gól.

Branky a nahrávky: 6. Rybka (Válek), 23. Švec (Válek), 27. Rybka (Hudec), 39. Hudec (Švec), 42. Válek (Kvasnička, Tlapák), 45. Švec (Ehrenberger) – 14. L. Rosůlek (Luka), 21. Luka (L. Rosůlek, Folwarczný), 35. Diviš, 43. Pietrasz (Konečný).

HbK Karviná – Autosklo Pardubice B 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

V domácím duelu proti outsiderovi splnili Karvinští povinnost. „Pardubice jsou poslední, hrají v rámci svých možností, je to spíš takový antihokejbal. Šlo především o to je nepodcenit," uznal Kurz, že soupeř byl slabšího kalibru a podle toho také vypadal i výsledek.

Domácí naskočili do zápasu zase se čtyřmi řadami, takže do tempa se hráči dostávali pomaleji, ale na střelecké chuti jim to neubralo.

Před posledními dvěma koly budou Karvinští usilovat o obsazení výhodnější první nebo druhé pozice. „Na první místo to už nevypadá, to si nejspíš pohlídá Opava, ale druzí bychom skončit mohli," uvažuje Martin Kurz.

Branky a nahrávky: 11. Wróbel (Folwarczný), 13. Diviš (Pilch), 24. Pilch (Pietrasz), 27. L. Rosůlek (Blatoň, Tomiczek), 35. Konečný (Wróbel, J. Rosůlek), 37. Pietrasz (Kurz, Pilch) – 38. Šprincl (Hlaváček).

Karviná: Klepač, M. Vašek – Tomiczek, Růžička, Dittman, Folwarczný, Pilch, D. Vašek, Zaremba, Deutsch – L. Rosůlek, Konečný, Wróbel – J. Rosůlek, Blatoň, Luka – Kurz, Pietrasz, Fárský – Řehůřek, Diviš, Kubica. Trenér: Lumír Rosůlek.