Karvinští nejprve čekali, na koho vůbec v semifinále play-off narazí. Díky kontumaci Hradce B v posledním nadstavbovém kole došlo k přehození soupeřů ve čtvrtfinále – Přelouč hradeckého soupeře v tabulce přeskočila a skončila třetí. Tím pádem vedoucí Opava vyfasovala právě béčko Hradce a na druhou Karvinou zbyla Přelouč.

„Myslím, že to dopadlo ke spokojenosti jak nás, tak i Opavy, která s Přeloučí ztrácela zápasy a nedařilo se jí na ni. Nám zase nesedí hra Hradce, takže složení semifinálových dvojic asi uvítali oba," zasmál se hrající trenér Karviné Lumír Rosůlek.

Výsledky semifinálových bitev mu daly za pravdu. Opava doma dvakrát vyhrála 8:1 a 5:1, Karviná zase 5:2 a 7:1.

„Ale nebylo to tak jednoznačné, jak napovídají výsledky. Přelouč k nám přijela hrát otevřeně, žádný beton jako Hradec a hrálo se nahoru dolů. Dvě třetiny to vždy bylo vyrovnané," upozornil Rosůlek.

V prvním utkání působili domácí zakřiknutě. „Bylo to dáno i tím, že jsme skoro tři týdny stáli, kdežto Přelouč si zahrála čtvrtfinále a byla vyhraná. Taky fakt, že jsme byli vnímáni jako jasní favorité série, nám moc nepomohl," uvažoval Rosůlek.

I proto byla úvodní třetina 0:0 a ve druhé hosté rovněž zlobili. „Zlomili jsme je až v poslední části, do té doby měli také šance," uznal Rosůlek. Po oba dny však domácím skvěle zachytali oba gólmani. Jak Klepač v prvním, tak D. Vašek ve druhém utkání spoluhráče podrželi. I díky tomu hosté v Karviné ani jednou nevedli, dokonce ani jednou (kromě zahajovacího výsledku 0:0) nebyl rovnovážný stav.

„Byly tam i nějaké emoce, ale nakonec jsme to zvládli," oddechl si Rosůlek. Jak správně poznamenal, vstup do série je v každé playoffové sérii mimořádně důležitý, a nejedná se jen o hokejbal.

Dobrý výsledek karvinské borce povzbudil směrem ke druhému utkání. „Ale i tam to nebyla žádná sranda. Přelouč se držela, zase hrála odvážně a nic nám nedarovala. Sice jsme vedli 4:1, ale mohlo to být klidně 4:4," upozornil hrající kouč HbK.

Odpor soupeře zlomili domácí až v poslední části, kdy dali pátý gól. Určitě si ale zahráli mnohem lépe, než kdyby narazili na předem avizovaný Hradec. „To určitě. Líbilo se mi, že zápasy s sebou nesly všechny prvky play-off. Teď se budeme snažit ukončit sérii hned v prvním zápase v Přelouči a pak si to snad rozdáme ve finále s Opavou," přál by si Rosůlek.

HbK Karviná – Jestřábi Přelouč 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Konečný (Kurz, J. Rosůlek), 28. J. Rosůlek (Kurz), 30. Luka (Pala, L. Rosůlek), 37. L. Kubica (Pietrasz), 43. J. Rosůlek (Řehůřek) – 29. Příhoda (Svoboda, Stoklasa), 45. Hutla (Hejhal). Stav série: 1:0.

HbK Karviná – Jestřábi Přelouč 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. L. Rosůlek (Luka, Pala), 8. L. Rosůlek (Pala, Luka), 20. L. Kubica (Kurz), 25. Zaremba (M. Vašek), 40. J. Rosůlek (M. Vašek), 41. Luka (Pilch, Růžička), 43. Luka (L. Rosůlek) – 27. Kubát (Hutla, Šmíd). Stav série: 2:0.

Karviná: Klepač, D. Vašek – Folwarczný, Kurz, M. Vašek, Růžička, Tomiczek, Zaremba, Pilch – J. Rosůlek, Konečný, L. Kubica – L. Rosůlek, Luka, Pala – Řehůřek, Pietrasz, Pacas – Kozma, Regec, Fárský – Diviš.