Karvinští hodlali ve skupině o udržení vyhrát všechny zápasy a obsadit konečné deváté místo. Budou rádi i za to předposlední znamenající baráž. Po domácí porážce od Letohradu si zkomplikovali situaci víc, než by se jim líbilo.

„Bohužel. Atmosféra uvnitř týmu není ideální, všechno na nás padá," smutnil Lumír Rosůlek, který po zápase skončil v roli hrajícího kouče. „Dohodli jsme se tak s klukama. Trenérskou roli převezmou Martin Pala starší a Petr Zachar. Cítím, že nejsem mužstvu tak platný, jak bych chtěl a v té dvojí roli trenér – hráč, musím pozornost a koncentraci zbytečně tříštit. Bude lepší, když se budu moct soustředit jen na sebe a svou hru," uznal Rosůlek.

Domácí souboj s Letohradem měli Karvinští rozehraný skvěle. Už po 39 sekundách otevřel skóre Tomáš Szotkowski. „Měli jsme přidat druhý gól, nebo aspoň neinkasovat tak brzy," připomněl Rosůlek letohradské srovnání v páté minutě.

Karviná měla v dalším průběhu šance soupeři odskočit. „Přijeli k nám ve třinácti lidech a čekali, co vymyslíme. Moc jsme toho ale nedokázali. Plácáme se v tom a musíme se z toho dostat jen a jen my sami," poznamenal Rosůlek.

Vítězný gól Letohradu byl asi symbolizujícím okamžikem celé karvinské mizerné sezony. Balonek přeskočil gólmana Smolku a pro Karvinou skutečně smolně doskákal za pomoci letohradských hokejek do branky. „Zase jsme dostali gól ke konci a už nenašli síly na odpověď," pokrčil rameny Rosůlek.

V tabulce play-out se tak poslední Hradec na Karvinou bodově dotáhl. Každý z týmů má před sebou ještě tři zápasy. Karviná potřebuje zvládnout ten nejbližší domácí s Kovem za tři body, jinak se ocitne na přímé sestupové pozici.

HbK Karviná – Hokejbal Letohrad 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Szotkowski (L. Rosůlek) – 5. O. Lux (Košťál), 43. O. Lux, 43. Protzner (Šprincl). Rozhodčí: Nezbeda a Havelka. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 93.

Karviná: Smolka – A. Pilch, Růžička, Zaremba, Tomiczek, Deutsch, M. Vašek – Diviš, Pala, Pořízek – L. Rosůlek, Pacas, Szotkowski – J. Rosůlek, Pietrasz, Orság – Heczko. Trenér: Lumír Rosůlek.