Karvinští si přivezli z půdy soupeře jedno důležité vítězství, ale doma jim to v úvodním utkání nešlo. „Nastoupili jsme jako mistři světa, ale žádný soupeř se neporazí sám. Opava zaslouženě vedla, z naší strany to bylo bez pohy-
bu, bez nasazení. Nevím, kde jsme třetinu a půl byli," kroutil hlavou hrající trenér Karviné Lumír Rosůlek, který 
v nezvyklé roli kouče i hrá-
če zkritizoval v šatně i sám sebe.

„Speciálně naší lajně to moc nešlo, běhal akorát mladý Pala, nikdo další nás ale jako tým nezvedl. Naštěstí jsme se semkli a do další třetiny šli s úplně jiným odhodláním a přístupem," oddechl si Rosůlek.

Hokejbalové finále Karviná (v bílém) - Opava.

Karviné pomohl kontaktní gól M. Vaška ještě ve druhé části, kterým Opavě ukrojil dvougólové vedení. Držet jej delší dobu, nejspíš by domácí znervózněli. V poslední třetině se jim povedlo srovnat z hole Tomiczka a šlo se do prodloužení, ve kterém mohla rozhodnout Opava, ale nestalo se tak a zápas proto ukončil střelou od modré Luka.

„V tomhle zápase jsme měli spíš štěstí, ale znamenalo to zlom v sérii. Vedli jsme 2:1 a byli na koni. Nikdo se už nechtěl vracet k rozhodujícímu duelu do Opavy. Ve čtvrtém utkání jsme byli lepší," hodnotil Lumír Rosůlek.

V něm už měli domácí hru pod kontrolou a dotahovali Opavští. Karviná ještě nevyužila další šance, hlavně při opavské power play, kdy Luka netrefil prázdnou branku. Všichni už ale cítili, že si postup do baráže nenechá Karviná ujít.

Hokejbalové finále Karviná (v bílém) - Opava.

„Série s Opavou byla určitě nejkvalitnější v průběhu celého play off. Dostali jsme se tam, kde jsme chtěli být a za kluky jsem rád," poznamenal trenér Rosůlek.

Úspěchu se zúčastnila prakticky kompletní soupiska karvinských hráčů. Kdo se nevešel do zápisu o utkání, postával aspoň kolem laviček.

Baráž o postup do extraligy bude mít netradiční obsazení, protože vítěz české skupiny Karlovy Vary boj předem vzdal. V Třinci se tak odehraje pouze jediný duel, a to mezi domácím Enviformem a právě Karvinou. Hraje se už zítra od 18 hodin na hřišti u 1. ZŠ (ulice U Splavu – u prvního rondelu u železáren rovně a doprava). Karvinští věří v podporu svých fanoušků i ve své schopnosti. „Nebudeme pod tlakem. Když nepostoupíme, nic se neděje, ale osobně si myslím, že na to máme. Kluci jsou šikovní, jen musíme táhnout společně za jeden provaz. Proti Opavě jsme to už dokázali," burcuje Rosůlek před rozhodujícím soubojem sezony.

HbK Karviná – SHC Opava 4:3 p (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 14. M. Vašek, 27. Kurz (Luka), 31. Tomiczek (L. Rosůlek), 49. Luka (J. Rosůlek, M. Vašek) – 2. Palcer (Římský), 14. Přikryl (Vladař), 18. Přikryl (Vladař, Christ). Stav série: 2:1.

HbK Karviná – SHC Opava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Pala (Pilch), 21. M. Vašek (Kurz), 32. Diviš (Blatoň), 40. L. Rosůlek (Luka) – 23. Římský, 36. Vladař (Přibyla). Konečný stav série: 3:1.

Karviná: Klepač, D. Vašek – Zaremba, Dittmann, Růžička, Folwarczný, Pilch, Deutsch, Tomiczek, M. Vašek – J. Rosůlek, Diviš, Kurz – L. Rosůlek, Pala, Luka – Lubica, Pie-trasz, Konečný – Řehůřek, Blatoň, Pacas – Regec, Farský, Kozma.