Hokejbal Letohrad – HbK Karviná 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Ani dvě vyhrané třetiny nezaručily hokejbalistům HbK nějaký ten bod, natož všechny tři, které potřebovali, aby se vyhnuli poslednímu místu.

Přitom za výkon by si hráči vyhrát zasloužili. Byli aktivnější, bojovali, napadali, hráli důrazně a vytvářeli si šance. Jenže proměnili jen jednu, na kterou domácí v prostředním dějství odpověděli hned čtyřikrát.
Nezvládnutá druhá perioda stála Karvinou úspěšný výsledek.

Stav 4:1 se už těžko dohání, zvlášť v takto vypjatém utkání s největším rivalem v boji o udržení. Nutno podotknout, že hosté byli znovu vylučovaní jako na běžícím páse, Letohrad se dočkal osmi přesilovek, z nichž dvě také využil.

V poslední části L. Kubica už jen korigoval a Karviná si z východu Čech odvezla porážku.

Branky a nahrávky: 19. Halbrštát, 21. Štefka (Krejsa, Halbrštát), 22. Kovář (Hausler, Lux), 27. Krejsa (Štefka) – 11. Pacas (M. Vašek, Řehůřek), 41. L. Kubica (Luka, Rosůlek). Rozhodčí: Škrobák, Škrobák. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. Diváci: 85.

Enviform Třinec – HbK Karviná 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Pokud chtěli hosté v tabulce ještě přeskočit Letohrad, museli v posledním kole soutěže vyhrát v derby na třinecké půdě a doufat ve výhru Ústí nad Labem v domácím duelu s Letohradem. To druhé se povedlo, na výhru v derby ale Karvinští nedosáhli. Sice měli v sestavě hokejisty Luku a Rosůlka, přesto byli oslabeni.

Karvinští znovu nic nevzdávali, ujali se vedení 2:0, do konce třetiny ale domácí snížili. Krizová byla pro Karvinou opět druhá perioda, ve které domácí otočili výsledek. I Karviná zasypala třineckého gólmana množstvím střel, nespadlo jí do sítě ale nic. Až konečně v poslední minutě druhé části se dočkal střelec Luka a Karviná zase žila.

Tomiczek pak vykřesal svému týmu naději, kterou řádně přiživil šťastný gól Zaremby, jehož střela se odrazila od třineckých hráčů za záda brankáře Gabriela – 4:4. Kýžený vítězný gól se už ale hostům nepovedlo vstřelit. Naopak M. Říman stanovil konečný verdikt letos posledního derby na 5:4 a poslal krajské kolegy do další baráže.

Branky a nahrávky: 14. Barnošák (Toman), 17. Goldmann (Drábik), 18. Turoň (D. Říman), 27. Goldmann, 40. M. Říman – 6. Farský (Luka), 9. L. Rosůlek (M. Vašek), 30. Luka (Tomiczek), 32. Tomiczek (M. Vašek). Rozhodčí: Kubičík, Polášek. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 15.

Karviná: Pavlíček – Dittmann, Heczko, A. Pilch, Tomiczek, M. Vašek, Zaremba – Luka, Kurz, L. Rosůlek, Řehůřek, Pala, Pacas, L. Kubica, Pietrasz, Farský, Hercig.