„V našem týmu je pohoda. Na 99,9 procent postoupíme. Pevně v to věřím. Pohybuji se mezi klukama každý den a cítím z mužstva pozitivní energii," je Ivan před startem série optimistou.

Před čtvrtou čtvrtinou základní části jste říkal, že bude důležité udělat nějakou bodovou sérii a vyladit formu do play-off. Jak se to povedlo?
Řekl bych, že obstojně. Body jsme pravidelně dělali, neslízli žádný debakl, porazili silné soupeře. Poslední čtvrtka základní části je vždy hodně důležitá pro sebevědomí mužstva. Jde o to se správně naladit na play-off a to se nám podle mě dařilo. Já teď z mančaftu cítím velkou pohodu a bojovnou náladu. Výsledky nám pomohly vytvořit v kabině to správné klima, takže v klubu panuje příznivá atmosféra.

Los vám do cesty přisoudil Prostějov. Co řeknete na konto tohoto soupeře?
Že to je kvalitní tým a co je podstatné, chce hrát hokej. Nic lepšího nás nemohlo potkat. Určitě jsme si nepřáli Porubu, což je pravý opak. Ta hokej hrát nechce, boří a čeká. I kdyby to mělo dopadnout špatně, což podle mě nedopadne, diváci si určitě užijí atraktivní sérii, ve které se bude na co dívat. Koneckonců, pro lidi v hledišti se ten hokej hraje.

Čeká se dlouhá a vyrovnaná série. Bude rozhodující výhoda domácího prostředí?
Podle mě ne. Oba týmy jsou schopny vyhrát venku, pokud nám to sedne, můžeme uspět i na prostějovském ledě. Nedávno jsme tam vyhráli. Jasně, byla to základní část a ne play-off, ale loni jsme takto uspěli třeba v Přerově. Náš tým je hodně zkušený, máme v kádru hráče s extraligovými a prvoligovými zkušenostmi, jsme schopni sérii zlomit v náš prospěch.

Forma jednotlivých řad vás musí těšit nejen jako hráče, ale i jako manažera týmu. Čekáte, že ji potvrdíte proti Prostějovu?
Ať už se prosadí jakákoliv řada, budu za její gólové příspěvky rád. V lajně s Davidem Mikšanem a Lumírem Rosůlkem nám to klape, ale nemám problém se přizpůsobit komukoli. V týmu máme samé kvalitní hráče, první lajna hraje excelentně, výtečně si vede třetí lajna, která dokáže dávat důležité góly. Souhra s beky klape. To mě jako manažera těší. Určité věci konzultujeme i s Alešem Flašarem, je dobré dívat se na vše i z jiných úhlů. I já už se na věci dívám nejen z hráčského pohledu. U hokeje bych rád dále působil, takže je to nezbytnost.

Celý rozhovor v pátečním vydání Karvinského a Havířovského deníku, kde najdete i souhrn faktů před startem všech čtyř sérií druholigové skupiny Východ.