Co podle vás nabídlo sobotní utkání s Budějovicemi?
Náš dobrý začátek. V první třetině to byl výborný hokej, jenže pak jsme zbytečně propadli při gólu na 1:2. V začátku druhé třetiny jsme dostali dva góly a to už se těžko otáčí. Ale můžeme být rádi za to, že v mužstvu je nějaká síla, protože se nám povedlo vrátit se do utkání a opravdu jsme srovnali na 4:4. Škoda dalších branek, hlavně toho pátého, který přišel strašně brzy po našem vyrovnání. Cítili jsme, že jsme zrovna na koni. Tohle nás hodilo zase zpátky.

Dnes jste ze svého aktivního začátku vytěžili vedoucí branku. Máte strategii postavenou na tlaku v nástupu do zápasu?
Je pravda, že doma míváme opravdu výborné začátky, bohužel občas se pak od toho odkloníme. Ale ano, je to součást naší taktiky. Oni to ti soupeři, kteří k nám jezdí, nemají zrovna kousek (úsměv). Sami to při venkovních výjezdech například do Mostu, Ústí a podobně pociťujeme, takže se snažíme na ně vždycky vletět. Oni to na nás taky praktikují.

Asi by to už také chtělo občas něco přivézt zvenku…
Tak to samozřejmě, jeden dva pravidelné bodíky by nás hodně posouvaly. Ostatní mančafty to tak dokážou a proto jsou v tabulce výš. Nehledě na to, že by to prospělo atmosféře uvnitř mužstva. Zatím to máme tak, že se někam trmácíme pět set kilometrů, tam prohrajeme a zase šupajdíme zpátky. To na psychice zrovna nepřidá.

Vám osobně ale na psychice asi přidává to, že hrajete s Markem Loskotem, je to tak?
Je to výhoda. S Markem se známe dlouho, hráváme spolu v lajně už tři roky. Byli jsme spoluhráči už v dorostu, pak v juniorce. Jak se říká, na ledě se vidíme. Teď ty poslední dva zápasy nám sice nevyšly, ale věříme, že se to rychle spraví a budeme týmu taky něco platní.

V létě jste oba přišli z Mladé Boleslavi, vy ale později. Hrálo ve vašem rozhodování roli právě to, že už tady byl váš parťák Loskot?
Ano, přemýšlel jsem pak nad těmi nabídkami jinak. Marek už mě mezitím stihnul informovat o tom, že je v Havířově super zázemí, skvělá parta. To mě přesvědčilo. Už předtím jsem vytušil, že bych tady mohl mít víc prostoru, takže bych se mohl i prosazovat. Prostor skutečně dostávám, teď jen taky dávat nějaké góly. Ale zatím jsme tady oba spokojení.

Celý rozhovor v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku.