Jak se zdá, vedení Karviné hodlá svým fandům nabídnout loňskou atraktivitu, jelikož se do týmu vrací z Polska střelec Vladimír Luka, dále Marek Ivan, který ukončil angažmá právě v Novém Jičíně a v Karviné už nenastoupil (ovšem ještě ani za Karvinou) a přišli také Martin Kotásek, někdejší extraligový borec Zlína, Vsetína či Vítkovic, Vlastimil Zuber, ostravský mladík, sbírající ostruhy v seniorské kategorii a Kanaďan Garrett Nystedt, který by mohl vytvořit údernou dvojku s Američanem Contrattem, jehož Baník získal už před sezonou.

Podle trenéra týmu Aleše Flašara bude mít velký přínos Ivanova účast na ledě i v kabině. „Mára je hecíř, dovede strhnout ostatní spoluhráče, když se jim nedaří. V kabině odvede hodně práce a to taky od něho čekám, protože na můj vkus je v ní poslední dobou nějak mrtvo," konstatoval kouč Baníku.

Sobotní výkon proti Novému Jičínu se mu moc nepozdával, ale našel logické vysvětlení. „Vázla nám souhra. Když pokaždé hrajeme v jiné sestavě, musí se to projevit. Ale snad se to už ustálí a noví hráči do týmu zapadnou. Proti Jičínu jsme to zlomili v přesilovkách a naší devízou byla bojovnost, ne technické a kombinační finesy. Ještě chce čas, než si kluci na sebe v jednotlivých řadách zvyknou," ulevilo se Flašarovi, že tým má utkání zdárně za sebou.

Baník Karviná – HC Nový Jičín 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 30. Luka, 30. Contratto (Mikšan), 34. Badžo (Javín, Mikšan), 56. Mikšan (Vnenk, Luka), 59. Badžo (Kowalczyk, Blatoň), 60. Luka (Kowalczyk) – 20. M. Chvostek (Skaloš, Vašut), 21. Macháček (M. Chvostek), 42. Škumát (Zedník). Rozhodčí: Šutara. Vyloučení: 8:9. Využití: 4:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 250.

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Krajíček, Kowalczyk, Vnenk, Zajac, Krause – Mikšan, Samiec, Luka – Nystedt, Miczek, Contratto – Kotásek, Blatoň, Rosůlek – Zuber, Badžo. Trenéři: A. Flašar a R. Grimm.