V utkání, kde se vylučovalo jako na běžícím páse, spustily oba celky ofenzivní představení, nebo spíš přesněji řečeno - dopouštěly se minel při bránění. Více chyba nasekali Karvinští a zůstávají poslední, což se nezmění ani po středeční domácí dohrávce 9. kola s Opavou.

Roman Sedlák (trenér Karviné): „Neskutečné. Nejsme schopni na pět gólů venku vyhrát, ba ani bodovat. Už jsme z toho otrávení, ale je fakt, že děláme pořád školácké chyby. Kluci se to učí, ale zápasy nám utíkají. Když prohrajeme s Porubou nebo Přerovem, tak to zase tolik nevadí, tito soupeři jsou někde jinde, ale s Frýdkem to mrzí dvojnásob. Martin Kasperlík dnes neproměnil celkově už páté trestné střílení ve hře, to je také rarita. My jsme měli daleko víc šancí než Frýdek, troufnu si říct, že jsme byli i lepší, ale důležité momenty nezvládáme. Vedli jsme 3:2 a místo, abychom soupeři odskočili, necháme ho srovnat. Produkujeme hrubky, dopřáváme soupeřům vyložené námazy na gól, takhle to dál opravdu nejde."

HC Frýdek-Místek – SK Karviná 6:5 (1:1, 4:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Stránský (Teper, Lipina), 24. Mach (Lipina, Slovák), 33. Lipina, 34. Černín (Slovák), 38. Gogolka (Zedník, Mamula), 42. Sluštík (Slovák, Černín) – 1. Szajter (Deutsch, Luka), 25. Szajter (M. Kasperlík), 28. Luka, 36. Vydra (Luka), 40. Deutsch (Luka). Rozhodčí: Koziol – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 257.

Karviná: Vrba – Deutsch, Vydra, Hoďa, Zamecznik, Mládenka, Čintala, Milch – Luka, Szajter, M. Kasperlík – Opravil, Zakuťanský, Juhász – Foltyn, O. Kasperlík, Vyčesaný – Malík, Dýrr.