Hokejisté dohráli utkání bez diváků

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Divoké utkání viděli diváci v Novém Jičíně, kam v rámci II. ligy zavítal Havířov. V době, kdy se domácí herně zvedli a přebírali taktovku zápasu, byli rozhodčí nuceni přerušit utkání z důvodu řádění primitivních fanoušků Havířova.

23.10.2011

Hokejisté Nového Jičína prohráli utkání s Havířovem.Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Gedos Nový Jičín - HC AZ Havířov 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Utkání začalo ve velkém stylu v podání hostí, kteří precizně bruslili, ale na pozornou obranu domácích dlouho nenacházeli recept. To už neplatilo v 16. minutě, kdy se po chybě v rozehrávce dostal k puku Pechanec, který střelou pod lapačku překonal brankáře Kubáně – 0:1.

Ve druhé části udeřili opět hosté, jež využili hru v početní výhodě. Střelou do odkryté branky pojistil ve 26. minutě vedení hostí Stránský – 0:2. Domácí se však nesložili a naopak začali bruslit. Odměnou byla korekce výsledku. Ve 35. minutě našel Zedník Štěpjáka, a také on se trefil do odkryté brány – 1:2. V té době už stadion vřel při bitce neukázněných fans Havířova. Hlavní sudí utkání v čase 35:43 přerušil. To nakonec trvalo přes hodinu a půl. Utkání se nakonec odehrálo zcela bez fanoušků, kteří museli opustit zimní stadion. Zbytek druhé třetiny rychle utekl a bez přestávky začala hned třetí třetina.

V ní se domácí pokusili hrát otevřený hokej, což se jim nevyplatilo. Havířov využíval otevřené obrany Gedosu k rychlým brejkům a nakonec přidal hned tři branky z přečíslení. Ve 48. minutě mířil přesně Pechanec, v 52. a 54. minutě zvyšoval Marun – 1:5. Definitivní tečku poté udělali domácí. Na začátku 59. minuty přihrál Uhlár pod padajícím gólmanem Havířova na volného Skaloše, který zlehka doklepl do zcela prázdné brány – 2:5.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Hosté na nás vletěli, s čímž jsme samozřejmě počítali, protože mají poměrně mladý mančaft. My jsme naštěstí drželi dobře zónu, přesto jsme dostali hloupou branku. Ve druhé části jsme dostali branku v oslabení, ale sami jsme skórovali a začali hrát hokej. Poté se stala ona nepříjemná událost. I pak jsme hráli poměrně slušně, ale z nepochopitelného důvodu se někteří hráči zbláznili a chtěli hrát otevřený hokej, což s Havířovem není možné. Místo abychom bránili a chodili do brejků, umožnili jsme toto zahrát hostům. Havířov nás porazil naší vlastní zbraní. Havířov už poté nemusel ani napadat, pouze čekal. Takové taktické chyby mě udivují zvláště u starších hráčů.

Jan Daneček (Havířov): První třetinu jsme odehráli výborně a domácí jsme zaskočili. Rychle jsme bruslili a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Ve druhé části jsme doslali branku a naše hra šla dolů. Poté začali ty nepokoje, což nechápu, a utkání bylo přerušeno. Po tak dlouhé pauze to je pro hráče těžké, to je skoro jako nové utkání. Poslední třetina byla už vyloženě v naší režii. Hráli jsme v klidu na čtyři útoky, měli jsme více sil, a to se ukázalo jako rozhodující.

Branky a nahrávky: 35. Štěpják (Zedník), 59. Skaloš (Uhlár, Gulda) – 16. Pechanec (Daneček J., Sztefek), 26. Stránský (Machálek, Potočný), 48. Pechanec (Daneček J.), 52. Maruna (Zientek L.), 54. Maruna (Klimša, Říčka), vyloučení: 3:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 21:36

Nový Jičín: Kubáň - Horák, Andrýsek, Pelikán, Hruška P., Gulda, Slavík - Gebauer, Macháček, Brynecký - Zedník P., Chvostek, Štěpják - Skaloš, Toman, Uhlár – Tomášek. Trenér Petr Kneblík

Havířov: Daneček L. - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Vydra, Zientek M., Zientek L., Klimša, Brezani, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Kopún, Kraft, Pavlas. Trenér Jan Daneček

Autor: Jan Kešelák