Ti se museli obejít bez svého kapitána Krisla, kterého už v posledním utkání zlobila žebra. Havířovští hráli pozorně v defenzivě, poučeni z předešlého utkání proti Litoměřicím rychle bruslili a na začátku sedmé minuty měl na hokejce vedoucí gól Hlinka. Cikánka v brance Kladna ale neprostřelil.

Následně se Rytíři dostali do vedení a měli i další možnosti. Laco mezi domácími tyčemi si s nimi poradil.

S přibývajícími minutami se domácí dostávali do tlaku, ale hosté stále hrozili. Cikánka se AZetu podařilo překonat až v 19. minutě po akci Kaluse, kterou zakončil nový kapitán Haas.

Branka domácí povzbudila a úvod prostřední periody patřil jim. „Měli jsme tam dobré možnosti plynoucí z aktivity a lepšího pohybu, ale chyběly tomu branky. Na koncovku se zaměřujeme, ale prostě nám to tam nepadá," povzdechl si trenér AZetu Martin Janeček, když si vybavil šance svého týmu, který neuspěl ani z přesilovek.

Nápor domácích zesílil ke konci druhé části, ale obrana Kladna vše vyřešila. Stejně si vedla i během třetí třetiny, kdy se domácí znovu všemožně snažili o vstřelení branky. Neměli však ani štěstí a nakonec z brejku inkasovali rozhodující gól z hole zkušeného Cetkovského.

„Těžko se mi to hodnotí, protože jsme byli o něco lepší než soupeř, ale body nemáme. Poučili jsme se z minulého utkání, dobře jsme bruslili, ale je jasné, že s jedním gólem vyhrávat nebudeme. Musíme být více důrazní a doufat, že nějaké štěstíčko nás nakopne k vítězství," poznamenal trenér Janeček.

AZ Havířov – Rytíři Kladno 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Haas (Kalus) – 8. Machač (Cetkovský, D. Růžička), 54. Cetkovský (R. Přikryl, Strnad). Rozhodčí: Kopeček – Konvička, Zídek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 2008.

Havířov: M. Laco – Sedlák, Petran, Korím, Chroboček, Lenďák, D. Krenželok, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala. Trenéři: Janeček a Rimmel.