Opavský Slezan sice dlouho držel naději na to, že by druhý tým soutěže mohl konečně porazit, nicméně za nerozhodného stavu, tři minuty před koncem, vypálil od modré exopavský Prokop a rozhodl o tom, že tři body brali hosté.

Havířov začal na opavském ledě dobře a už po pěti minutách šel do vedení. Kolařík našel před brankou Stránského a AZ vedl. Jeho vedení mohlo být brzy navýšeno. Slezan hrál přesilovku, jenomže domácí udělali chybu v rozehrávce, Kanko se zmocnil kotouče, naservíroval ho Kolaříkovi, kterého naštěstí pro Opavu vychytal Šafránek.

Vstup do druhé periody vyšel lépe Opavě. V přesilovce nahodil puk před branku Herman a Polok ho usměrnil za záda brankáře Danečka - 1:1. Havířovští byli sice aktivnější, ale gólu se diváci dlouho nemohli dočkat. Když už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, vypálil od modré hostující obránce Prokop a propálil všechno, co mu stálo v cestě - 1:2. Havířov tak nadále může uvažovat o prvenství po základní části, jelikož v posledním kole hraje s beznadějně posledním Valašským Meziříčím, zatímco první Přerov musí do Poruby a tam se letos hraje obzvlášť špatně. Ostravané mají fazonu!

„Dneska jsme hráli zodpovědně zezadu, z čehož pramení i ten pouhý jeden inkasovaný gól," začal utkání hodnotit trenér Havířova Tomáš Potěšil. „Ve třetí třetině jsme byli jednoznačně lepším týmem a zaslouženě proměnili závěrečnou přesilovku. Celé mužstvo zaslouží pochvalu za nasazení, obětavost a plnění taktických pokynů," doplnil spokojený kouč AZetu.

„Myslím, že k vidění byl vynikající hokej s šancemi na obou stranách. Havířovu jsme byli vyrovnaným soupeřem. O osudu zápasu rozhodla 57. minuta, kdy jsme inkasovali po sporném výroku rozhodčích. Škoda, že jsme neproměnili více šancí," ohlédl se za zápasem trenér Opavy Karel Suchánek.

Slezan Opava - AZ Havířov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Polok (Herman) - 5. Stránský (Kolařík, Kanko), 57. Prokop (Haas, Sztefek). Rozhodčí: Koliba. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:1. Diváci: 852.

Opava: Šafránek – Bednárek, Kukol, Kysela, Galvas, Tichý, Mosler – Wolf, Chalupa, Kocián – Mlýnek, Měch, Černý – Herman, Polok, Pavelek – Vítek, Svoboda, Tůma. Trenér: Karel Suchánek.

Havířov: L. Daneček – Prokop, L. Zientek, Krisl, Hegegy, Rimmel, M. Zientek, Hartmann – Říčka, Haas, Sztefek – Kolařík, Stránský, Kanko – Klimša, Bursík, Maruna – Pechanec. Trenér: Tomáš Potěšil.