Svěřenci trenérského dua Daneček – Sztefek si z úvodního víkendového výjezdu do Jihlavy přivezli z Vysočiny dvě porážky, ale oba zápasy byly „hratelné". „Do série jsme šli s tím, že můžeme jedině překvapit. Jihlava je favoritem série a bylo nám jasné, že její síla roste v domácím prostředí. To hraje v jejím případě velkou roli," upozorňuje hlavní kouč AZetu Jan Daneček.

Ovšem v havířovském případě také. „Ano a na to sázíme. Už v Jihlavě jsme měli od našich fanoušků skvělou podporu. Věříme, že na našem stadionu bude ještě několikanásobná," těší se na podporu plného „domu" havířovský trenér.

„Pokud chceme proti Jihlavě uspět, musíme hrát maximálně aktivně a také ostražitě v obraně. Disciplína je prvořadá, protože v play-off rozhoduje. Musíme se vyvarovat faulů. Jakmile nabídneme Jihlavě přesilovky, využije je. Je třeba, abychom z našeho nástupu vytěžili gól. Je nám jasné, že pokud bude stav dlouho bez branek, má Jihlava kvalitu na to, aby ten jeden potřebný gól dala," varuje Daneček.

Na straně „vojáků" najdeme i hráče, kteří byli před časem spjati s havířovskou minulostí (Seman, Velecký). Zkušenost jihlavskému kádru určitě nechybí. „Ale není to beznadějné. Hráči podali venku výkony, za které je třeba jim poděkovat. Věřím, že doma s podporou našich fandů to bude z jejich strany ještě lepší," spoléhají Havířovští ústy svého trenéra na mohutnou podporu místních diváků.

Více v tištěném vydání Deníku.