Ti si naposledy poradili s nepříjemnou Kadaní na jejím ledě 5:2 a cenné body hodlají potvrdit i doma. Trenér AZ Štefan Mikeš byl rád nejen za body, ale i za to, že se teď hráči gólově doplňují. „V přestávce jsme se snažili vnést do tréninků určité nové věci, změnili jsme ale také složení jednotlivých řad. Vypadá to, že jsme udělali dobře, protože se hráči v posledních zápasech dobře doplňují. Jednou dá branky jedna řada, pak zase druhá, teď to vyšlo další," mnul si ruce Mikeš.

Havířov v Kadani vyhrál počtvrté v řadě a je nabuzený i na favorizovanou Třebíč, kterou už má v tabulce bodově na dostřel. „Jsme za to rádi. Výkyvy se nevyhnou žádnému týmu, těžší období jsme si prožili, teď se nám naopak daří a je třeba si to užít. Je nám jasné, že vyhrávat nebudeme donekonečna, proto také nelítáme v oblacích, jelikož víme, že zase přijde těžší období, ale snažíme se teď hlavně předvádět podobné výkony, jako jsme předvedli proti Slavii nebo nyní v Kadani. Pokud budeme takto zodpovědně a týmově přistupovat i k dalším utkáním, je zde předpoklad dobrých výsledků," poznamenal kouč Havířova.

Repre pauza Havířovu evidentně vydatně prospěla. „Někomu ano, někomu ne. My si zatím můžeme říct, že nám přišla vhod. Ale takových přestávek ještě v sezoně pár bude. Pro nás je dobře, že se kluci chytili. Zařadili jsme do tréninku nějaké nové věci, zpřeházeli formace a vychází to. Předtím nás držela lajna Kaňoura, Maliny a Mařky (Kanko – Maliník – Maruna), když odešel Mařka do Zlína, pozměnili jsme to a zase se začalo dařit Tomimu, Meidlovi, Okálovi. Teď dávají góly i hráči z řady Sztefek, Pechanec, Štumpf. Dobře se to doplňuje," pochvaluje si Mikeš.