„Abyste uspěli i na budějovickém ledě, muselo by vám vyjít úplně všechno do puntíku. Od bezchybného výkonu všech hráčů až po produktivitu v koncovce. To se nestalo a proto ten výsledek," shrnul zápas havířovský kouč Štefan Mikeš.

V první části to ale AZetu vycházelo. Dostal se do vedení po Sztefkově trefě, přišly další šance. „S první třetinou můžeme být spokojeni. Zápas se zlomil v prostřední části, kdy se dostal do vedení soupeř a pak ho už jen navyšoval," dodal Mikeš.

Havířov (v bílém) prohrál v Budějovicích.

Za stavu 3:1 se už našlapaní domácí zastavovali jen velmi těžce. Přece jen herní kvalita obou mužstev je rozdílná. „Příliš brzy jsme se přizpůsobili hře soupeře. S takovým stylem se dlouhodobě nemůžeme Budějovicím rovnat, měli jsme hrát jednodušeji a trpělivěji. Počkat si na šance. Místo toho jsme se nechali pobláznit a to vyhovovalo domácím," ohlížel se za utkáním Mikeš.

Jihočeši už odehráli poslední část hry v naprosté pohodě. Z trenérského pohledu bylo utkání užitečné. „Jistě, viděli jsme, jak se jednotliví hráči vyrovnávají s vyšším stupněm herní kvality, komu to nečinilo problém, komu naopak ano a to jsou užitečné poznatky. Sice jsme prohráli, ale kvůli tomu nebudeme zahazovat věci, které se předtím povedly," konstatoval kouč AZetu.

Jinými slovy: Havířov se musí vrátit ke své hře a proti „vyrovnanějším" týmům než jsou Budějovice nebo Slavia ukázat, na co má. A takovým soupeřem budou o víkendu Litoměřice, kam Havířov zajíždí.

Havířov (v bílém) prohrál v Budějovicích.

Motor Č. Budějovice – AZ Havířov 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Škoda, 29. Rob (Žálčík), 38. Žálčík, 42. Rob (Nouza), 55. Nouza (Kolmann), 60. Rob (Zíb) – 4. Sztefek (Pechanec). Rozhodčí: Bejček – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4341.

Havířov: Svoboda – Štencel, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korim, Lenďák, Bail – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Stumpf – Tomi, Staněk, Káňa – Kalus, Rimmel, Kotala – Matějek. Trenéři: Mikeš a Janeček.