Začátek zápasu byl ovšem spíše opatrný až ospalý. Domácí, vědomi si důležitosti zápasu, nechtěli především udělat chybu.

„Určitě jsme začali hrát lépe až od druhé třetiny, v té první jsme se ještě hledali. Hráči asi měli v hlavách ještě zápas s Ústím nad Labem, který v nás zanechal dost špatný dojem," připomněl trenér AZetu Jan Daneček starší.

V Ústí jeho svěřenci rychle inkasovali – během prvních dvou minut dvakrát, a tak proti jinému severočeskému týmu bylo prvořadé neinkasovat jako první. A to se povedlo.

Na konci první periody poslal AZ do vedení Jan Daneček, vracející se po pár zápasech do sestavy. To už začal mít výrazněji navrch domácí celek a ve druhé dvacetiminutovce to jen potvrdil.

Druhý kouč Havířova Stanislav Sztefek souhlasil. „Góly ze druhé třetiny nás víceméně postavily na nohy a konečně jsme ukázali lepší pohyb a kombinaci," doplnil.

Měl pravdu, kromě branek si Havířované vytvořili ještě pár dalších slušných akcí, které po gólu volaly (Šedivý, Klimša, Graca, Říčka). Ovšem i Kadaň byla nebezpečná, a tak domácí nadále nezapomínali na zadní vrátka. Svědomitě se vraceli a pomáhali brankáři Lukáši Danečkovi k vychytané nule, která pro něj byla odměnou za spolehlivé výkony během sezony.

Domácí po utkání přiznali, že měli z vývoje zápasu trochu obavy. „Nevěděli jsme, co s týmem debakl udělá. A můžeme být rádi, že soupeř nesnížil na 3:1, protože si myslím, že by to s klukama asi trochu zamávalo. V posledních minutách měli hosté dost příležitostí, ale naštěstí nás podržel hlavně gólman Daneček a čisté konto si zasloužil," pochválil domácího strážce branky trenér Sztefek. Pro L. Danečka to byla jeho první letošní nula.

Příští utkání odehraje Havířov v Mladé Boleslavi, kam jede s velkou pokorou. „Boleslav ukazuje, jak je silné mužstvo, což mohli vidět i diváci u nás. Hlavní u nich je to, že hrají to, co potřebujou. I dneska v Ústí dokázali neskutečně otočit výsledek, takže nás tam nečeká nic lehkého," varoval Sztefek před příštím soupeřem - posledním v tomto roce.

AZ Havířov – SK Kadaň 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. J. Daneček (Škumát), 32. Hrňa (Sztefek, Šedivý), 36. Šedivý (Bezuška). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1 745.

Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, Krisl, Punčochář, Graca, Koma, Klimíček – Šedivý, Hrňa, Sztefek – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Marosz, Klimša – J. Daneček, Škumát, Pechanec. Trenér: Jan Daneček.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Mladé Boleslavi.


tabulka.