Hokejisté havířovského AZetu vezou výhru z Písku

Havířov - Třetí zápas, třetí vítězství. Jestli tohle není skvěle rozjetá baráž o první ligu, pak jsou hokejisté Havířova až příliš skromní.

10.4.2013 1

Hokejisté Havířova mají další výhru v prvoligové baráži. Tentokrát nejperněji vybojovanou.Foto: Dalibor Sosna

Tentokrát museli svěřenci trenéra Tomáše Potěšila o tři body tvrdě bojovat. Prvoligový Písek se ukázal být v domácím prostředí velmi kvalitní protivník a možná, že tři body si zasloužil spíše on. Dvě třetiny vedl a směřoval k hubené výhře. Borce AZetu vrátila do hry branka na 1:1 z hole J. Danečka a pak už se domácím vyrovnali. Góly Bursíka a Pechance zajistily Havířovu veledůležité tři body, které je ovšem třeba potvrdit proti dalšímu účastníku letošního prvoligového ročníku z Berouna.

Hlasy trenérů

Tomáš Potěšil (Havířov): „Písek byl jednoznačně nelepší tým, se kterým jsme tento rok hráli. Po celé utkání byl hokejovější, rychlejší a agresivnější. Měli jsme velké štěstí, že po dvou třetinách bylo skóre pouze 1:0, protože rozdíl mezi druhou a první ligou byl v té době zřetelný. Podařilo se nám srovnat až na začátku třetí třetiny, čímž jsme také tak trochu srazili elán domácích. Následoval náš šťastný gól a Písek upadl do letargie. Pak už jsme hru jenom kontrolovali. Určitě dneska nevyhrálo lepší družstvo, ale šťastnější. "

IHC Písek – AZ Havířov 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Kužel (Ferebauer) – 41. Daneček (Klimša), 52. Bursík, 55. Pechanec (Kanko, Kolařík). Rozhodčí: Schmejkal, Horák – Špůr, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Diváci: 539.

Písek: Halmoši – Kužel, Drtil, Kříž, Makovský, Dvořák, Semrád, Hanus – Polodna, Vaniš, Ferebauer – Heřman, Kučera, Marek – Kubeš, Vlček, Slavík – Volf, Homolka.

Havířov: L. Daneček – Vydra, Prokop, Hegegy, Krisl, Rimmel, M. Zientek, Hartmann, Graca – J. Daneček, Říčka, Klimša – Maruna, Bursík, Matějek – Kanko, Pechanec, Kolařík – Mráz, Kotala.

Druhý zápas 4. kola: Beroun - Technika Brno 5:0

Pořadí po 4. kole: 1. Havířov 9, 2. Beroun 9, 3. Písek 2, 4. Tábor 2, 5. Technika Brno 2.

Další zápas hraje Havířov v sobotu, a to na domácím ledě od 17 hodin s Berounem.

Autor: Aleš Svoboda

10.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
3 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby 2017 v Orlové

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).