Domácí vyhráli 4:2 a to velkou zásluhou Jana Danečka, který během utkání vstřelil do sítě hostů dva góly.

Zápas začal velkolepě pro domácí, ve třetí minutě dal svůj první gól utkání právě Daneček a půl minuty na to zvyšoval na 2:0 Petr Kanko.

Po slibném začátku se už AZetu nepodařilo prosadit, a tak další a poslední gól v této třetině vsítil vsetínský Vaněk. Závěrečných pět minut třetiny strávili hosté v početích výhodách, ty se jim však nepodařilo proměnit, takže stav 2:1 trval dál.

Ve druhé třetině mohli Havířovští využít přesilovou hru 5 na 3, ale ani jim se nepodařilo překonat brankáře Hromadu. Větší štěstí v přesilovkách měli hosté, kteří jednu z nich využili a srovnali zápas na 2:2.

Vsetínu v ten moment chyběl jen jeden gól k tomu, aby po deseti letech opět na havířovském ledě vyhrál. To se ale nestalo.

Proti byl Kolařík, který se objevil sám před Hromadou a bezchybně trefil puk do šibenice. Dvě minuty před koncem dal svůj druhý gól utkání J. Daneček. Havířov už vítězství 4:2 udržel.

AZ Havířov – VHK Vsetín 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. J. Daneček (Prokop), 4. Kanko (Kolařík, Pechanec), 47. Kolařík (Krisl), 59. J. Daneček (Sztefek, Zientek) – 15. Vaněk (Kajaba, Vodák), 38. Mikšovský (Mečiar, Tesařík). Rozhodčí: Mrkva. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1 406.

Havířov: L. Daneček – Prokop, Vydra, Hegegy, Jaroch, Jonáš, Zientek, Graca, Krisl – J. Daneček, Haas, Sztefek – Kolařík, Pechanec, Kanko – Klimša, Potočný, Stránský – Pavlas. Trenér: Tomáš Potěšil.

Další zápas hraje Havířov ve středu s Novým Jičínem.

Aleš Svoboda