První ročník hokejového turnaje v Porubě si nenechali ujít ani havířovští druholigisté. Ti sice na úvod prohráli s Opavou, ale pak si poradili s juniorkou Vítkovic a ve finále i s polským Krakovem

Zápas s Opavou rozhodla druhá třetina, ve které Havířovští inkasovali tři branky. I když měli více ze hry, prohráli 2:3.

V dalším utkání dokázali hráči AZ porazit juniorku Vítkovic v poměru 4:1. To mělo v konečné podobě tabulky rozhodující vliv, neboť díky nejlepšímu skóre postoupil Havířov do finále.

V něm si to havířovští hokejisté rozdali s polským Krakovem. Do boje o celkové prvenství vtrhli jako uragán a po 132 sekundách už vedli 3:0, když se postupně trefili Haas, Sztefek a Pechanec. Otřesení Poláci inkasovali v první části ještě jednou z hole Danečka, takže o vítězi už nebylo pochyb. Krakovští sice debakl odvrátili a dali výsledku z jejich pohledu přijatelnější podobu, ale na případný zvrat neměli sílu. Havířov vyhrál 6:4.

„Chtěli jsme soupeře zaskočit hned v úvodu, a to se nám povedlo. V první třetině jsme jasně dominovali a při vedení 4:0 ještě zahodili další šance. Ve druhé třetině jsme očividně ubrali a Krakov snížit po našich chybách na rozdíl dvou branek. Soupeř byl najednou zpět ve hře a nás vysvobodil definitivně až pátý gól," řekl po finálovém zápase nový havířovský kouč Tomáš Potěšil.

V tomto týdnu sehrají havířovští hokejisté další dva přípravné zápasy. Dnes se představí v Hodoníně a v pátek 24. 8. přivítají na domácím ledě od 18 hodin Frýdek-Místek.

VÝSLEDKY

AZ Havířov– Slezan Opava 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Klimša (Krisl), 43. Rimmel (Zientek) – 24. Chalupa (Herman), 29. Baďura (Pavelek), 34. Vítek (Galvas, Tůma).

Vítkovice Steel jun. –AZ Havířov1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Blahuta (Tomi, Hawlík) – 4. Lhotský (Mráz), 11. Pavlas (Lhotský), 49. Sztefek (Říčka, Pechanec), 59. Pechanec (Rimmel).

Cracovia Krakow –AZ Havířov4:6 (0:4, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. A. Kowalówka (Piotrowski, Rutkowski), 27. Demkowicz (D. Laszkiewicz), 48. Zielinski (Rutkowski), 58. D. Laszkiewicz – 1. Haas (Říčka), 2. Sztefek (Zientek), 3. Pechanec (Krisl), 7. J. Daneček (Maruna, Prokop), 40. Zientek (Pechanec), 48. Pechanec (Mráz, Pavlas).