Havířovští hokejisté nastoupili na led Valašského Meziříčí v roli obrovského favorita. Aby ne, domácí Bobři se od prvního kola potácí na dně tabulky a do zápasu s Havířovem ještě nevyhrál.

Papírové předpoklady začali hosté naplňovat od úvodního vhazování. AZ měl očividnou převahu, která v první třetině vyústila v logické vedení o dvě branky. Když se navíc zranila Bobrům brankářská jednička Slovák, zdálo se, že hostům nebude bránit v cestě za povinnými třemi body zhola nic.

Tuto teorii přiživil na začátku druhé části ještě Kolařík, který po chybě domácích zadáků zvýšil na 0:3. Jenže tím střelecký prach havířovských borců poněkud zvlhnul.

Na druhé straně se gólman Matoušek dlouho spíše nudil. Valaši trefili v první části branku jen dvakrát a jejich gól z 28. minuty se zdál nejdříve jako dílo náhody. Jenže tato branka domácí neuvěřitelně povzbudila a rázem se začala hra vyrovnávat.

Když na začátku závěrečné části využil Najdek přesilovku a vrátil hostům tříbrankové vedení, nikdo z havířovských příznivců nepochyboval o tom, že body poputují na konto vedoucího celku II. ligy. Ale ouha! Bobři se neuvěřitelně zvedli a předvedli snový závěr. Varga snížil po tlaku na 2:4 a při dvojnásobné přesilovce Ševčík korigoval už na rozdíl jediné branky - 3:4.

Hosté chtěli odvrátit komplikace a zase začali pálit na domácí branku jednu střelu za druhou. Už ale neuspěli a domácí outsider vrhl všechny síly do závěrečného náporu. Havířovský gólman Matoušek sice dlouho odolával, ale nadšeně bojující Bobři se dočkali čtyřiadvacet sekund před koncem vyrovnání po střele Ambruze.

Pro diváky na stadionu to byl po celkem jasném průběhu šok. Havířovští totiž vyslali na domácí branku přes padesát střel, což bylo dvakrát víc než Valaši, přesto to nehrálo rozhodující roli.

V prodloužení se Valaši ubránili s vypětím všech sil, přečkali bez úhony přesilovku čtyři na tři a pak i pět na tři. Gólman Netolička čaroval a když vychytal i všechny havířovské nájezdy, vystřelil Bobrům překvapivý plusový bod Coufal.

Trenér Havířova Tomáš Potěšil po utkání odmítl, že by tým doplácel na zranění několika hráčů. „Je sice pravdou, že zranění zasáhla několik našich řad, které se musely přeskupit, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Máme dostatečně široký a kvalitní kádr, který si s touto situací musí poradit. Balčík už se do sestavy vrátil, Potočný možná brzy naskočí, takže dlouhodobě je mimo hru už jen Robert Říčka. Jeho absencí jsme každopádně ztratili údernost, ale opakuji, že se s tím musíme umět vypořádat," řekl havířovský trenér.

AZet tedy ztratil první příčku, ale může se na ni zase rychle vrátit. Ve dvou vložených kolech ho čeká Prostějov, který nejspíš dokonale prověří havířovské kvality. První extra duel je na pořadu už ve středu v Prostějově, odveta v sobotu se koná na havířovském ledě od 17 hodin.


Bobři Valašské Meziříčí – AZ Havířov 5:4 sn (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Voznica (Coufal), 48. Varga D. (Zábojník), 55. Ševčík (Ambruz), 60. Ambruz (Bokroš), 65. Coufal - 12. Pechanec (Kolařík, Klimša), 14. Kolařík (Najdek), 22. Kolařík (Hegegy), 41. Najdek (Maruna). Rozhodčí: Vaněk. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 350.

Havířov: Matoušek – Hartmann, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík – Maruna, Najdek, J. Daneček, Kolařík, Pechanec, Klimša, Stránský, Haas, Sztefek, Pavlas. Trenér: Tomáš Potěšil.