Nový trenér mužstva Josef Štoudek s hrajícími asistenty Miroslavem Javínem a Petrem Guldou sází na partu. „Máme tady spoustu odchovanců, spoléháme na to, že budou bojovat za své rodné město. Sílu týmu je těžké odhadnout, napoví nám až samotná soutěž, ale samozřejmě bychom se nechtěli motat celou dobu na spodku tabulky jako loni," uvažuje před začátkem soutěže Josef Štoudek.

Největší hvězdy týmu lze letos hledat v obraně. Vedle již zmiňovaných Javína s Guldou jde o Zdeňka Deutsche, který má za sebou angažmá v prvoligovém Havířově. Mezi tyčemi by se měli pohybovat karvinská stálice Marek Volf a také Michal Gleich, který v týmu působil už na konci minulé sezony.

V útoku budou Karvinští muset nahradit gólostroj jménem Vladimír Luka, jehož zlákal Frýdek-Místek, hlavní adept postupu do I. ligy. „Jestli si to dobře vybavuji, na loňské soupisce bylo několik obránců, kteří tu teď nejsou – Hoďa, Vydra, Zamecznik, Čintala. Z útočníků odešli z těch důležitějších hráčů Luka a Szajter," vypočítává Štoudek. Nahradit by je současní hráči měli společnou prací. „V létě jsme pracovali hlavně na taktice," připustil trenér SK Karviná.

Dosavadní výsledky v přípravě jsou následující: Karviná prohrála s Novým Jičínem dvakrát 2:3, s Kopřivnicí 2:6, porazila Valašské Meziříčí 2:1 po nájezdech a účastníka krajské soutěže ze sousední Orlové 5:2.

„Zkoušíme, sehráváme se. Měli jsme v přípravě několik hráčů, kteří už tu bohužel nejsou (Danielčák, Maj, Mládenka), takže kádr postupně doplňujeme. Teď je tady na zkoušce z Vítkovic mladý Černín, mezi brankáři se slibně jeví Slovák Pútec, tak uvidíme," přibližuje karvinský kouč.

Hokej v podání SK Karviná už hezkých pár let čeká na kvalitní sezonu. V minulých letech se dařilo hlavně konkurenčnímu Baníku.

Karvinští by se chtěli vyhnout zápasům play-out, které svaz ve II. lize nově zavedl, ale to bude hodně obtížný úkol. „Nejhorší je, že můžete celou sezonu bojovat o play-off, nakonec od něj zůstanete vzdáleni třeba jen bod a stejně můžete spadnout, protože vám nevyjdou zápasy play-out. Může vás potkat marodka, ztráta formy. V tomhle ohledu je nový systém zrádný," přemýšlí Josef Štoudek nad letošní novinkou v záchranářských bojích.

Odchovanec karvinského hokeje Miroslav Javín pak dodává: „Dostat se do osmičky bude mimořádně těžké. Každý z našich hráčů by měl vědět, že uspět lze jen společnými silami a odhodláním. A to se netýká jen hráčů, ale všech lidí v klubu. Všichni jsme na jedné lodi a dosáhnout konečné mety můžeme jen tak, že každý z nás podřídí vše týmové snaze. Od hráčů přes realizační tým až po vedení klubu. Jen tak můžeme uspět."

Účastníci skupiny Východ: Vsetín, Frýdek-Místek, Hodonín, Nový Jičín, Poruba, Opava, Technika Brno, Břeclav, Moravské Budějovice, Valašské Meziříčí, Karviná, Kopřivnice.