Karvinští přijeli na horký přerovský led povzbuzeni čtvrteční výhrou 4:3 a očekávali, že zápas už nepřinese tolik vyloučení (13:15) jako v Karviné. Opak byl pravdou! Počet vyloučení byl v Přerově ještě vyšší – 14:17.

„O to by ani tak nešlo, ta vyloučení se v závěru srovnala. Spíš šlo o to, že nás s úsměvem na rtu vyautoval rozhodčí Humpolíček. Toho si pamatuji už z dřívějška, kdy nás párkrát zařízl. Včera posadil Máru Ivana na deset minut na trestnou, Přerov si vytvořil náskok a bylo po zápase," mávl rukou kouč Baníku Aleš Flašar, čímž nijak nechtěl snižovat výkon domácích Zubrů. „Hráli výborně a přehráli nás," uznal sportovně.

Jeho tým mohl jít v Přerově do důležitého vedení, kdy se Saliji řítil sám na brankáře Vojtka, ale ten svůj tým podržel a prakticky z protiútoku se radovali domácí. „To byl asi stěžejní moment. Pak jsme přidali další góly a definitivně se uklidnili," oddechl si přerovský trenér Lubomír Václavíček.

Karvinský útočník Jan Blatoň před utkáním varoval před kvalitou přerovských útoků. Zubři doma získávají na síle, pokud se jim podaří v nárazových vlnách dávat slepené góly. Přesně to se ale stalo. V 7., 9. a 11. minutě přišla jedna taková vlna, ta druhá spláchla Karvinou ve druhé třetině mezi 28. a 34. minutou. To už došlo v brance ke změně a Iláše nahradil Smolka. Ani ten ale příval přerovských gólů nezastavil. „Gólmani neměli svůj den," připustil Flašar.

Baníkovci korigovali až v závěru, ale to už o hokej, natož o výsledek vůbec nešlo. „S hokejem měl zápas společného snad prvních patnáct minut. Arbitr Humpolíček nás pak posázel na trestnou lavici a domácí si z přesilovek pojistili výsledek. Humpolíček by udělal lépe, kdyby šel pískat na hlavní nádraží," ulevil si po zápase Flašar.

V poslední třetině se zápas zvrhl v několik šarvátek, kdy karvinský Kanaďan Nystedt „seřezal" domácího Sedláka, pak to zkoušel i na Goiše, který předtím napadl Moravce. „Ale asi to nebude žádný bijec, když mu dal David pár facek," podotkl Flašar.

Po devítigólovém výprasku se favorit soutěže dostal do vedení 2:1 na zápasy a Karviná před pondělím čelí hrozbě vyřazení, spojeného s koncem sezony. „Takovou porážku je třeba hodit urychleně za hlavu. Čeká nás domácí zápas a pokud by měl být posledním v této sezoně, rádi bychom se loučili s našimi fanoušky důstojně. Do utkání dáme rozhodně maximum a ještě se pokusíme prodloužit si sezonu. A myslím, že po té sobotě budou mít naši kluci o motivaci rozhodně postaráno," zasmál se Aleš Flašar, který příznivce hokeje na zápas srdečně zve. „Rozhodně si pro diváky připravíme nějakou šou," dodal tajuplně.

Zubr Přerov – Baník Karviná 9:2 (4:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 7. Sakrajda (Brančík), 9. Sedláček (Sedlák, Pala), 11. Brančík (Osina), 20. Blinka (Kolář), 28. Osina, 31. Sakrajda (Goiš), 34. Ferenc (Brančík, Sakrajda), 53. Ferenc (Sakrajda), 60. Sprušil (Blinka) – 57. Flašar (Zuber, Miczek), 59. Vnenk (Javín). Rozhodčí: Humpolíček, Volf – Maťašovský, Musil. Vyloučení: 14:17. Využití: 3:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 2484. Stav série: 2:1.

Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina, Tomeček – Goiš, Sedlák, Sedláček – Sakrajda, Brančík, Málek – Kolář, Sprušil, Blinka – Kundrátek, Hanák.

Karviná: Iláš (21. Smolka) – Javín, Zajac, P. Flašar, Vnenk, Sznapka, Krause – Moravec, Badžo, Samiec – Luka, Ivan, Rosůlek – Blatoň, Miczek, Saliji – Nystedt, Zuber.

Další zápas série je na programu v pondělí 18. března od 18 hodin v Karviné.