„My teď jdeme zápas od zápasu a snažíme se poctivě připravit na zápasy play-out, které pro nás budou klíčové. Je fajn, že se nám poslední dobou daří, klukům to posiluje sebevědomí," pochvaloval si jeden z karvinských trenérů Josef Štoudek.

Karvinští potvrdili, že jejich nedávné výhry nad Hodonínem či Technikou Brno nebyly náhodné. V poslední čtvrtině soutěže se zvedají, a to by pro ně mohlo být nesmírně povzbuzující v rozhodujících zápasech o udržení. „Myslím, že hodně blahodárný vliv bude mít už jen fakt, že jsme se odlepili z posledního fleku a dostali se před Valašské Meziříčí. Ještě se pokusíme překvapit. Vždycky je lepší jít do play-out po nějaké té výhře než po sérii porážek," vysvětluje Štoudek.

Ke třem bodům nasměroval Karvinou v Novém Jičíně disciplinovaný a poctivý týmový výkon. „Zase jsme hráli zodpovědně zezadu, skvěle zachytal Gleich, který nás poslední zápasy drží. A co ve svém věku produkuje Javín, to je až neskutečné. V sobotu dal dva krásné góly, klobouk dolů," chválil Štoudek, který byl rád, že po předchozích třech porážkách ve vzájemných zápasech přišla s Novým Jičínem konečně výhra.

„Vždycky se to zlomilo někde uprostřed zápasu, tentokrát ale v náš prospěch. Pozitivem bylo bezpochyby využívání přesilovek. Proti Jičínu se nám podařilo využít hned tři, to je super. Rozhodla ta tříminutovka na konci druhé části, kdy jsme soupeře dokonale zaskočili. Jsou to rozhodně zasloužené tři body," mnul si ruce Štoudek.

HK Nový Jičín – SK Karviná 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Lehečka (Ižacký) – 12. Javín (O. Kasperlík, Grygar), 35. Foltyn (Juhász), 37. Javín (M. Kasperlík), 38. Křibík, 53. Deutsch. Rozhodčí: Vaněk – Šimčík, Holibka. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:4. Diváci: 520.

Karviná: Gleich – Javín, Opravil, Malík, Deutsch, Chroboček, Křibík, Trnený – M. Kasperlík, O. Kasperlík, Grygar – Vyčesaný, Foltyn, Juhász – Václavík, Chomič, Logunovs. Trenéři: Hulva, Štoudek a Klich.