„Šance byly. Mohli jsme jít do vedení už v první třetině, kdy Kurovský napálil šibenici. Podobně jako předtím jsme odehráli proti Motoru solidní partii. Herně to nebylo vůbec špatné, bohužel nás položily hloupé góly po individuálních chybách,“ zalitoval trenér Havířova Jiří Režnar.

V celé sérii se jasně promítl rozdíl mezi hráči, kteří by měli zařizovat výsledky. „Asi tak. Budějovičtí rozdíloví hráči byli vidět, naši moc ne. V jistých pasážích hry, které se pro nás nakonec ukázaly jako klíčové, nám prostě scházela hokejovost. Hokejová zkušenost. Někteří kluci se stále učí,“ pokrčil rameny Režnar.

Motor už potřetí hostil Havířov v play off.

Na mysli měl nejspíš situace, kdy AZ v zápasech s Motorem vedl, aby hned za několik okamžiků bylo srovnáno, nebo rovnou prohrával. „Podobných věcí by se dalo najít víc," souhlasil kouč AZetu.

Viz například ve druhé třetině posledního utkání přesilovka Budějovic pět na tři, která trvala skoro minutu a půl, kterou Havířov skvěle ubránil, aby za pár sekund při hře pět na pět inkasoval.

„Nebo gól po standardce. V obranném pásmu namažeme puk soupeři přímo na hůl doprostřed hřiště a ten takovou ideální šanci samozřejmě promění. To jsou chyby, které se prostě neslučují s dobrým výsledkem,“ nemohl být spokojen Režnar.

Motor už potřetí hostil Havířov v play off.

Havířov tedy na favorita nevyzrál a sezona pro něj končí rozpačitě. Byť sám trenér svou misi dostat tým do vyřazovací fáze splnil. „Škoda, že to nevyšlo dál, v play off se prostě jezdí na krev. Tohle nám asi trošku chybělo,“ uznal Režnar, o jehož služby v Havířově nadále stojí.

Zkušený kouč totiž k mužstvu přišel v rozehrané sezoně, takže si jej nemohl utvořit podle představ, což by po konci tohoto ročníku mohl. Získal by klid pro práci a možnost sestavit si mužstvo dle vlastního uvážení.

Co na to sám trenér? „Uvidíme,“ dodal Režnar tajemně.

Motor České Budějovice – AZ Havířov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Jonák (Rob), 38. L. Květoň (Martin Novák, F. Novák), 57. Vampola (Čermák). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Zídek, Springl. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 5 769. Konečný stav série: 4:1.

Havířov: Martin Růžička – Krisl, Chroboček, Staněk, Dujsík, Luža, Matai, Dudek – M. Kalus, Maruna, Tomi – Kanko, Pořízek, Sikora – Kotala, L. Bednář, Kurovský – Gřeš, Rác, Fronk.