„Škoda, v případě výhry jsme se mohli vyšvihnout na druhé třetí místo,“ litoval trenér AZetu Jiří Režnar. Uznal však, že výkon jeho mužstva nebyl optimální. „Kdybychom udrželi standard z první třetiny, mohli jsme na body pomýšlet. To se nám ale nepovedlo,“ dodal.

Havířovanům patřila úvodní třetina, vytvořili si tlak i šance. „Dvě byly stoprocentní. Pak dal soupeř gól od modré čáry po takovém nahození a od tohoto momentu se Jihlava chytila,“ popisoval Režnar.

Dukla ovládla druhé dějství. Její hráči byli u puků dříve, lépe bruslili. „Nám nešla vhazování, prohrávali jsme osobní souboje. Šlo vidět, že je ten gól nakopl,“ pravil Režnar.

Jeho svěřenci se zvedli zase až v poslední třetině, kdy si vypracovali dvě tutovky, ale ani jedna neskončila v jihlavské síti, takže hosté si odvezli na Vysočinu všechny tři body.

Teď budou mít Havířovští jedenáctidenní pauzu. „Přišla v pravý čas. Máme nějaká zranění a nemoci, už před Jihlavou jsme byli jen krátce na ledě, protože kluci jsou nemocní. Snad se během toho týdne dáme dohromady,“ přál by si kouč AZetu.

AZ Havířov – Dukla Jihlava 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Štindl (Werbik, T. Havránek), 28. Werbik (T. Havránek, D. Tůma), 40. Dostálek (Anděl, Skořepa). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1795.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Rutar, Dudek – Kotala, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, R. Veselý – Macuh, Cihlář, O. Procházka. Trenér: Režnar.