Na první body do tabulky hokejisté Orlové čekali dlouho. Z posledních čtyř zápasů ale vytěžili sedm bodů a chtěli uspět i ve Valašském Meziříčí. Na ledě Bobrů dokonce díky rychlé trefě ruského útočníka Achmeťjanova vedli, aktivnější ale byli domácí a ti nakonec i otočili výsledek.

„Přestože jsme první třetinu vyhráli, nebyla moc povedená. O přestávce jsme si řekli, co musíme změnit, ale bylo to úplně stejné,“ uvedl kouč Orlové Darek Stránský.

„Soupeř nás za to zaslouženě potrestal,“ dodal. Domácí totiž v prostředním dějství přetavili svůj tlak i v góly a dostali se do vedení 3:1.

Ve třetí třetině Orlová zlepšila pohyb, trenér promíchal formace, ale kýžený gól hosté nedali. „Nasazení bylo lepší, ale neměli jsme žádné šance. Na zvrat už jsme neměli síly,“ věděl Stránský. Naopak, necelých pět minut před koncem Orli inkasovali z hole Báchora, který Svobodu překonal tvrdou střelou od modré čáry.

Orli tak nenavázali na zápas v Opavě, kde získali bod, a premiérovou domácí výhru nad Novým Jičínem a z valašské půdy se vrátili s prázdnou. „Domácí hráli dobře, naopak my jsme nehráli tak dobře ani jednoduše jako v posledních utkáních,“ nehledal výmluvy Stránský, jehož svěřenci v sobotu doma narazí na Žďár nad Sázavou.

Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Seidler (Vaněk), 30. Seidler (Žák, Daněk), 39. Dvořák (Váňa, Seidler), 56. Báchor (Pořický) – 6. Achmeťjanov (Šendera, Štěpánek). Rozhodčí: Škach – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 253.

Orlová: Svoboda – Šendera, Štěpánek, Stránský, Janiczek, Spálovský, Adam, Puškár – Kuťák, Flok, Kaukič – Sladkovský, Rubner, Smrčka – Kysučan, Achmeťjanov, Ballner – Hovsepjan, Dang, Kovařík. Trenér: Stránský.