Do zápasu již zasáhla sestava, s níž se víceméně počítá pro mistrovská klání. Trenéři AZetu ještě zkoušeli složení jednotlivých řad, ale na něm by se již nemělo nic měnit.

Domácí se dostali do vedení již v první minutě, kdy se trefil ve formě hrající Loskot. Jestřábi však v závěru první třetiny srovnali.

Ve druhé periodě byli častěji na kotouči Havířovští a svou převahu také vyjádřili brankami Šlahaře a Haase. „Tady jsme hráli podle našich představ a dali tak zapomenout na nepodařený závěr první třetiny," konstatoval trenér Havířova Jan Daneček.

Domácí pokračovali v dobrém výkonu a nepouštěli hosty moc do zakončení. Co prošlo, pochytal jistý L. Daneček v bráně.

Začátek poslední části nabídnul pár zajímavých okamžiků, ale ani zde gól nepadl. Skórovat se nepovedlo ani Šlahařovi před poloodkrytou brankou. Domácí si už výsledek s přehledem pohlídali.

„Obecně to byl z naší strany velmi dobrý zápas. Šlo vidět, že z hráčů spadla nervozita z obav o místo v kádru. Ještě se zaměřujeme na sehrání formací, dneska třeba nemohl naskočit do hry nemocný Maruna, ale mladý Matějek ho výborně zastoupil," rekapituloval trenér Daneček.

Prostějovský kouč Tomáš Sršeň k utkání řekl: „Spousta oslabení nás stála hodně sil a úplně nás vyhodila z rytmu. S takovým počtem vyloučení nemůžeme v první lize uspět! Hráče mohu pochválit jen za nasazení a bojovnost, za disciplínu určitě ne."

AZ Havířov – Jestřábi Prostějov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Loskot (Sztefek, Jiránek), 29. Šlahař (Matějek, Sztefek), 40. Haas (Říčka, Bahounek) – 18. Kajaba (Venkrbec). Rozhodčí: Koliba, Fiala – Stonavský, Kuchař. Vyloučení: 7:13. Využití: 1:0. Diváci: 1 407.

Havířov: L. Daneček – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lenďák – Sztefek, Loskot, Jiránek – Matějek, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Haas, J. Daneček – Klimša, Pechanec, Tomi. Trenéři: Daneček a Potěšil.