Díky němu se dostali o skóre před Frýdek-Místek a nadále bojují o play off. Jejich nejvážnějšími konkurenty, aspoň z vývoje v tabulce to tak vypadá, zůstávají už jen Třebíč, regionální rival z Frýdku a týmy, které jsou těsně za ním, tedy Ústí a právě Vsetín s Litoměřicemi. Benátky a Kadaň jsou mimo hru.

Vedení havířovského klubu si nachystalo pro své fanoušky (a nejen pro ně) sváteční vánoční program, který začal před zimním stadionem už v 15 hodin.

Před zahájením utkání byl slavnostně ke stropu víceúčelové haly vyvěšen dres havířovské legendy Rudolfa Kleszcze, který byl v roce 2012 uveden do klubové síně slávy. Tam byl nově uveden také Jan Daneček, dlouholetý úspěšný trenér mládeže, ale nejen jí.

Sváteční hokej v Havířově.

Úvodní buly pak vhodila primátorka Havířova Jana Feberová a pak už se začala řež na ledě, kde každý z týmů hodně stál o body.

Činily se i oba fanouškovské tábory, Valaši přijeli v početném stavu zhruba pěti stovek.

Prestižní a vyrovnaný duel nakonec dospěl do samostatných nájezdů, stejně jako v prvním utkání obou celků v Havířově koncem září. A stejně jako v prvním případě se radoval Valašský hokejový klub.

AZ Residomo Havířov – VHK ROBE Vsetín 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Rác (Dudek), 44. M. Kalus (Rác, Maruna) – 23. Podešva (Vávra, Ostrčil), 42. P. Beránek (Protasenja). Rozhodčí: Čech, Veselý – Lučan, Adam. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3300.

Havířov: Bláha – Luža, Drtil, Chroboček, Krisl, Dudek, R. Havel – Tomi, Pořízek, M. Kalus – Sikora, Rác, Maruna – Kanko, Matai, L. Bednář – Bambula, Cihlář, Gřeš – Fronk. Trenér: Režnar.